Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 16-17évesen ha kimegyek...

16-17évesen ha kimegyek külföldre csrediák programmal, és amikor visszajövök akkor el lennék maradva az osztálytársaimhoz képest? Ezt a kérdést jobban nemtudom megfogalmazni, bárki akit a kérdésben tud segíteni legyszíves segítsen!

Figyelt kérdés
Mellesleg 15 vagyok most,és konkrétan az USA-bár szertnék menni.

2012. máj. 29. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Tanulnod kell azt is amit itthon tanulnálés vizsgázni belőle.

És igen minden tárgyból sokkal előrébb vagytok itthon mint kint

2012. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akik a mi sulinkból voltak ilyenen, ők egy tanévre mentek ki, így nyilván nem tudtak az osztállyal haladni a tananyagban, és mikor visszajöttek, a következő tanévet így nem is tudták a régi osztályukkal folytatni, hanem az egyel alatta lévővel. De ebből semmi probléma nem volt, hiszen mindenki ismert mindenkit, így beilleszkedéssel stb. nem voltak gondjaik.

Annyi, h vesztesz vele egy évet (viszont nyersz sok élményt, nyelvtudást, új barátokat stb). Ezt kell mérlegelni, mikor döntesz (meg persze azt, h ez nem kevés pénzt igényel).

De azt hiszem, van egy tanévnél rövidebb idő is, azt viszont a sulival kell megbeszélni, attól függ, h a vezetés mennyire rugalmas az ilyesmiben.

2012. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ma 22:17 Amúgy az első válaszolóhoz annyit, h tökmás az amerikai (vagy más európai országbeli tanterv, tananyag), így össze sem lehet hasonlítani a kettőt, nemhogy azt kijelenteni, hogy itthon előrébb járnak az ugyanolyan korú diákok, mint a külföldi társaik, hiszen alapvető eltérések vannak...
2012. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor választhatsz, hogy leteszed év végén az osztályozóvizsgát, vagy egyel alattad lévő évfolyamban folytatod. Nálunk több ember is volt a sulinkból ilyen cserediák, és mindkét esetre volt példa.
2012. máj. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat:)
2012. máj. 30. 07:26
 6/9 anonim ***** válasza:

elso vagyok, es a kerdes az USA-ra vonatkozott. Ott mindenben hatrebb vannak, tudom,hisz mindharom gyerekem volt kint gimi alatt fel evet.

az itthoni vizsgara tanultak, de kint mindent tudtak (meg az amerikai tortenelmet is) mert mar tanultak itthon

2012. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért én itt megvédeném az amerikai oktatási rendszert, akkor is ha a nagy átlag tényleg nem tud sokat. Az amerikai rendszerben van lehetőség arra, hogy egyetemi szintűrákat vegyenek a diákok, vagy emelt szintű órákaz (AP és honors) és ezek azért már a magyaországi szintet ütögetik. Csak a diáktól függ, hogy akar-e ilyen órákra járni. Nekem három AP tantárgyam és két honors tantárgyam volt míg kinn voltam és sokszor bementem a suliba 7-kor, hogy tanuljak az AP vizsgákra... (itthon röhögve kaptam az ötösöket meg a négyeseket egy kéttannyelvűben).


A kérdezőnek meg: valóban hátrébb lennél, de amit nyersz az nem fizethető meg. Én voltam egy évig Japánban majd másfélévig Amerikában és megtanultam gondoskodni magamról, önálló lettem, szereztem egy csomó barátot (konkrétan kb 35 országból vannak barátaim) és annyi szép emléket, amiket nem cserélnék el még €5 millió-ért sem...

2012. jún. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint Te 2,5 évet voltál kint..

Itthon,hogy tudtad ezt pótolni?

2 évvel tovább jártál gimibe?

2013. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazság szerint én Amerikában fejeztem be a gimit. Mivel 5 osztályosba jártam Japánnal együtt 20 évesen végeztem volna, viszont Amerikában elfogadták a nulladik évet mint normális évet (ott kreditre megy a dolog) és ezért 19 évesen végeztem a végén. Semmit nem bántam meg. Vigyáztam, hogy milyen tárgyakat választok, mindig a legnehezebbeket próbáltam felvenni (ezért volt a három AP és két honors).


A legtöbb országba elfogadják az amerikai érettségit, mint bármilyen más országból valót. Max olyan kikötéseik lehetnek, hogy legyen 3-4 AP vizsgád. Magyaországon nem tudom hogyan működik ez...

2013. febr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!