Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában, mit kell tudni a...

Angliában, mit kell tudni a felsőoktatásba kezdés alapinformációiról? (Annak szól, aki kint tanul/tanult v konkrét dolgokat tud)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok itt a kö**ög.

Kérem csak az válaszoljon, aki konkrétan a kérdésre válaszol. Nem add tanácsot és nem a véleményét mondja el a kérdésről.


Képzéstől függetlenül:

Kell angliai érettségi, a felvételihez? Miből áll az angliai érettségi?


Mi a felvételi menete?

Megvan az angliai érettségi, olyan végeredménnyel ami kell az adott szakra és jelentkeztem. Ezután mi jön? Felvételi teszt, interjú?


Mikor felvettek:

Milyen módszerek vannak a tandíj összegének megszerzésére?

Első évtől lehet felvenni "diákhitelt"?

Kik kaphatnak "diákhitelt", mi a feltétele?


Hogyan juthanak pénhez a tandíjra azok a nem angol állampolgárok, akik zsebből nem tudják fizetni? (A munkabér másra kell, nem erre vonatkozik a kérdés)

Úgyértem, hogy már a legelejétől lehet "hetelből fizetni , ha nem akkor hogyan?



Esti és levelező képzés , hogy működik angliában?

Ellenben az itthonival, ott lehet ennek költségére, "diákhitelt" felvenni?

A levelez képzések mennyibe kerülnek?


Kérdéseim nem a híres Angol egyetemekre vonatkoznak, inkább az átlagosnak mondott egyetemekre.


Köszönöm annak aki veszi a fáradságot és válaszol.


Azt nem mondja senki, hogy kint tájékozódjak, meg írjak angliába mail-t és hasonlók.

Konkrét tapasztalatokra vagyok kíváncsi.



2012. jún. 4. 16:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!