Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Elismertebb olasz egyetemen...

Elismertebb olasz egyetemen végezni, mint magyaron?

Figyelt kérdés
Pl. a Milánói Egyetem mennyire elismert Európában? Híresebb, mint az ELTE, nem?
2012. jún. 11. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elismertebbek. Nezd, amagyar egyetemek nem tulzotan ismertek, sot, marhara nem ismertek sehol. Van par jo szak, amirol szakmai korokben hallottak (pl. ELTE matek), de kb. ez minden. Ugyanakkor az olasz felsooktatas nem egy vilaghiru, es a legjobb egyetemeik se nagyon kerulnek be a top 100-ba. Igaz, meg mindig messze folotte allnak a legjobb magyar egyetemeknek, amik boldogak, ha bekerulnek a legjobb 300-400, es 400-500-ba.
2012. jún. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két magyar egyetem már bekerült a top 200-ba szval annyira nem vagyunk rosszak, de az olasz egyetemek már csak azért is híresebbek, mert senki nem tudja, hogy hol van Magyarország míg mindenki ismeri Olaszországot. Másik oldalról viszont az olasz felsőoktatás (meg úgy az egész oktatási rendszer) híresen szörnyű szóval lehet, hogy ismerik az egyetemet, de az nem jelenti, hogy értékelik is az ott szerzett Bachelorst....
2012. jún. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De pl. ott vannak a híresebb olasz egyetemek (pl. a Bolognai, a római La Sapienza), ezeknek jó a hírűk európai szinten?
2012. jún. 14. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Top 200-ba ugyan hol? Van harom nagy es elismert az ARWU, a QS es a TIMES vilagranglistak. A TIMES 400-as listajan egyetlen magyar egyetem sincs, az ARWU-nal 301-400 kozott van az ELTE es a SZTE, QS-nel az ELTE 501-550, Szeged 551-600, a Corvinus 601+, a BME egyes targyi listakon szerepel, de osszesegeben nem fert bele a 700-ba. Legjobb 200-tol vilagszinten elegge messze vannak ezek :)

(Lehet esetleg targyi bontast lattal, ELTE matek, Szeged kemia benne lehet 200-ban.)


Abban viszont teljesen igaza van az elottem szolonak, hogy az olasz egyetem, ahogy en is irtam korabban, nem valami atemreaktorok, es a felsooktatas ellovasai. Joval hirsebbek mint az magyar egyetemek, meg joval oregebbek is, de a hirnevuk sehol sincs pl. a nemet, holland, francia, sved, stb egyetemekehez kepst, hogy Nagy Britanniarol ne is beszeljunk.

2012. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak. Például a Milánói Műszaki Egyetem, Torinói Műszaki Egyetem mérnöki képzése nagyon elismert Európában.


Mérnöki képzések ranglistáján is látszik, hogy a Milánói Műegyetem kb. 25. helyen van Európában, Torinoi 65.illetve a többi Észak-olasz műegyetem előkelőbb helyen van, mint a BME (de idehaza nem ismerik). Ez a kettő például egy top-ligában van a híresebb brit és amerikai műszaki egyetemekkel.


Természettudományban nézve, pedig a Holland és Svéd egyetemekkel versenyeznek.


Ráadásul ezeknek az egyetemeknek nagyon erős ipari kapcsolatuk is van. (Lásd a Fiat konzorcium)


Az olasz egyetemek egy hátránya hogy összességében nincs olyan, hogy egy egyetem minden oktatásban a legjobb. Például a Milánó Műegyetem esetében a műszaki és természettudományos képzései nagyon elismertek egész Európában, de a többi az csak átlagos.

2016. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!