Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ez elismert lehet magyarországon?

Ez elismert lehet magyarországon?

Figyelt kérdés
Az ausztriában létező mérnök iskolát HTL(höhere technisch lehranstalt) befejezve 3 év munka után meg lehet kapni az "ing" ingenieur azaz mérnök címet az osztrák mérnöki kamarától/megfelelő minisztériumtól, ami ahogy eddig olvastam "eu-anerkannt" azaz euban elismert. Szerintetek ez akkor magyarországon is elismert, és egy ilyen végzettséggel labdába lehet rúgni magyarországon.(Ausztriában nagyon is)

2012. jún. 20. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hiába tanultál külföldön, az nem kifogás arra hogy Magyarországnak kell írni.

Egyébként ha az EU-ban elismert, akkor nálunk miért ne lenne? (mivel mi is EU-tagok vagyunk már 8 éve)

2012. jún. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadnek ra, az EU-s logika nem mindig mukodik MO.-on. Pl. magyar PhD-t mindenhol elismerik (nem ertekelik sokra, de elsmerik hivatalosan), viszont a kulfoldon szerzett PhD-t MO.-on honosittatni kell. Fuggetlenul attol milyen egyetem adta.Rohely.


Szoval erdemes utannanezni, MO. nem a logika oshazaja, a burokracia viszont eros...

2012. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem itthon ez nem ér sokat.
2012. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyílván a papír nem sokat ér,de a szakmai tapasztalat annál inkább, különösen ha az "nyugati".
2012. jún. 24. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!