Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik a követelmények a jobb...

Mik a követelmények a jobb skót egyetemeken? A Toeffel/Ielts nyelvvizsga mindenhol kötelező? És mi van ha nem sikerül időben megcsinálnom? Van arra esély, hogy megígérem nekik, hogy őszre meglesz, és így fel is vesznek?

Figyelt kérdés

Különösen a St. Andrews egyetem érdekelne. 2013/14es tanévben Skóciába szeretnék jelentkezni majd.


előre is köszi a segítséget


2012. júl. 11. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ertheto modon az egyetemek nem "igergetesre" alapulnak, hogy cserkeszbecsszora megcsinalod. Altalanos iskolaban se fogadjak el, ha nincs hazid, de tutira megigered, hogy jovo hetre meglesz... Vagy teljesited idoben a felteleket, ami esetedben, ha adnak egy conditional offert, akkor jovo nyar valamikor, vagy nem.


Igen, IELTS/TOEFL mindenhol kotelezo. Nyilvan sehol sem akarnak olyan diakot felvenni, akinek nincs papirja anyelvtudasarol. Hogy aztan hany pontot kernek, az egyetemenkent valtozik.


St. Andrews a legnevesebb skot egyetem -bar vilagszinten Edinburgh erosebb kutatasban joval. Kituno kozeli tanulmanyi atlag, kituno erettsegi legalabb egy emeltszintu vizsgaval (de tobb sem art), meg epkezlab versenyeredmenyek se artanak. St. Andrews nem Cambridge vagy Oxford, nem kell diakolimpiakat nyerned a bejutashoz, de ettol meg igen elokelo egyetem, a bejutas kemeny.

2012. júl. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dubi ***** válasza:

2012-2013-as tanévben már St Andrews-ban fogok tanulni, minden készen áll, írogat az egyetem, kaptam szállást, repülő lefoglalva, csak a nyári szünetnek kéne véget érnie :)


Az IELTS mindenhol kötelező. UCAS-ra kell beregelned, és véglegesen jelentkezned január 15-ig ha jól emlékszem. Írnod kell egy nagyon jó personal Statmentet (igazából formalitás), kell egy ajánlás, legkésőbb augusztus végéig egy 6.0 vagy 6.5-ös IELTS nyelvvizsga. Ezek az általános követelmények. Nem kell aggódni, 5 külföldi egyetemre adhatsz le jelentkezést, de érdemes csak 1 szakra koncentrálni, azt szeretik. Abszolút párhuzamosan végig lehet csinálni a magyar jelentkezéssel, nincsenek gubancok. Egyszerűen jelentkezel MO-ba és UK-ba is. Az egyetemek, ha tetszik nekik az ígérgetésed és a Personal Statemented, feltételes ajánlatot küldenek, kritériumokkal. Érettségi követelmények, IELTS szint. Ha ezeket teljesíted, akkor a nyár folyamán felvesznek, kb egy időben a magyar egyetemekkel.


Namármost, konkrétan St Andrews... Nagyon preferálják, ha széles körű tudásbázisod van, azaz sok érettségit csinálsz. Kell a szaktárgyból emelt, és angolból sem árt. Plusz jól jön még egy emelt (bár nekem nem volt), a többi tárgy lehet középszint. 5-ös átlagot várnak el az érettségin. 6.5-ös IELTS-t, de volt akinek a 6.0 is elég volt. 7 tárgyból érettségiztem, Chemistry szakra megyek. Tárgyaim: magyar közép, töri közép, matek közép, biosz közép, angol emelt, fizika közép, kémia emelt. 5-ös matek és kémia kellett nekik, és ötös átlag (3 négyes, 4 ötös megfelel, am magyar lett csak négyes). 7-en megyünk ki a Milestone szervezetből, van akinek 5-6 tárgy is elég volt, 1 emelttel, de volt, akinek ez nem volt elég, pl osztálytársamnak, és conditional ajánlatot sem kapott, pedig 6 tárgyból érettségizett, tengerbiológiára biosz és kémia emelttel. Nem vették fel :/ Szóval talán ütősebb a szélesebb körű tudás, de ki tudja?


A tandíj ingyenes, de nézz utána a kolesz áraknak, mert azok elég húzósak. 5-6K font 1 évre kajával, kaja nélkül 2,7K font, akkor főznöd kell. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok mindenre. Sok sikert! És húzz bele az angolba, ne hagyd a végére, a követelmény egy emelt szintet képvisel...

2012. aug. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!