Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért van az, hogy a világ...

Miért van az, hogy a világ legjobb egyetemei között túlsúlyban vannak a brit és az amerikai egyetemek?

Figyelt kérdés

Ha megnézem a QS World University Rankings-t, az első 16 helyen brit és amerikai egyetemek váltakoznak. A 17. egy kanadai intézmény, a 18. pedig egy svájci.

A Hong Kong-i Egyetem a 22., Toronto-i Egyetem a 23.

Na de hol vannak a nagy európai országok egyetemei?

Az első francia egyetem a lista 33. helyét tudta csak megszerezni, míg a legjobb német egyetem csupán az 53. helyen áll.


Miért van ez? Miért vannak ennyire túlsúlyban az elit angol nyelvű egyetemek?

Főképp Nagy-Britanniát nem értem. Hisz rég volt már a világbirodalom központja, jelenleg Németország és Franciaország is fejlettebb országok, akik jobban megengedhetnék, hogy fejlesszék egyetemeiket. Miért lehet mégis, hogy ennyire kevéssé szereplői a top listának?


2012. júl. 12. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A brit egyetemek (ők is európaiak, amúgy...) azért ilyen híresek, mert nagyon régi múltra tekintenek vissza - több egyetem akár 400-500 éves történelemmel is rendelkezik. És egyszerűen régmúltról hozzák a hírnevüket.


Az amerikaiak meg hasonló gyökérből, csak ott kreáltabb a hírnév, lévén nem is volt esélye még ilyen történelmet összehozni :)

2012. júl. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Az egyetemi rangsorok kialakításánál több szempontot is figyelembe vesznek, egyebek mellett a kutatási tevékenységeket, a tudományos publikációkat és nem utolsó szempont az intézményben oktató/kutató Nobel-díjasok száma. Ezt pedig tudjuk, hogy ezekben az intézményekben a legtöbb, sejtésem szerint komoly összefüggés van az anyagi jólét és az oktatás minősége között. A Szegedi Egyetem is pl. Szent-Györgyi Albert miatt van benne évről évre a top 500-ban.
2012. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Az egyetem történelme talán nem is szempont, ahogy az előző leírta, több szempont alapján készítik el a módszertant. Az 1 oktatóra jutó hallgatók száma is számít, minél alacsonyabb ez a szám, annál jobb. Tudományos fokozatok, kitüntetettek száma, stb. ezek mind számítanak.

Sajnos a magyar egyetemek színvonalban tényleg borzalmasak. Egy jobb nyugati egyetemen nincs olyan, hogy előadás, hanem lényegében kiscsoportos szemináriumok, ahol óráról órára le vagy terhelve. Az egész oktatás lényegében teljesen más. Minőségibb, jobban motiválja a hallgatókat, megtanít gondolkodni, kompetenciát, intelligenciát fejleszt, és nem magoltat, mint itthon...

Gondoljunk bele, hogy egy előadás, ahová bezsúfolnak 100-500 embert, mi értelme van. A természettudományos tárgyakat így nem lehet oktatni, talán a humánnál ér valamit, de ott se sokat... Ez van sajnos.

2012. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert ők csinálják ezeket a statisztikákat? Amúgy meg sok szempont alapján nézik ezeket, tehát ezek a statisztikák attól is függnek, hogy épp mit néznek, és van amit meg nem lehet úgysem számokkal mérni..
2012. júl. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért mert mind az amerikai mind a brit egyetemeken van tandíj, méghozzá nem is kevés. USA középkategóriás egyetemén 20.000 $ / éves tandíj van. Ezt szorozd fel a 10-20.000 diákkal, és máris kijön egy olyan bevétel, amiből van pénz fizetni a legjobb oktatókat, amik odavonzzák a legjobb diákokat, akik képesek kutatni, eredményeket elérni, publikálni, ezáltal még inkább odavonzani az embereket.

A legjobb francia egyetemen gondolom az École Polytechnique (más rangsorokban lehet máshogy nevezik, de biztosan erre gondolnak). Ez egy olyan katonai egyetem ahol a felvett diákoknak a francia elnök mondja a beszédet és a katonai parádék a Champs Elyséen együtt vonulnak a hadsereggel. Egyébként szinte az összes komolyabb francia cég CEO-ja itt tanult, és nagyjából 25.000-ből 1 embert vesznek fel. Németeknél sok jó suli van, de hát ugye hiába híres mondjuk a TU München, csak állami támogatásból nem érheti el egy amerikai egyetem szintjét.

2012. júl. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!