Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyit lehet keresni Németors...

Mennyit lehet keresni Németországban diákmunkával?

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 02:38
 1/5 anonim válasza:
kb max 400 eurot havonta. megelheteshez nem eleg. itt a diakok csak 20 orat dolgozhatnak hetente, minijob szisztema van
2012. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan tudnak megélni szülői támogatás nélkül?
2012. júl. 19. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
diákhitelt vesznek fel (csak német állampolgároknak adnak)
2012. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elég érdekes, lévén, hogy Berlin tele van külföldiekkel.
2012. júl. 20. 16:38
 5/5 anonim válasza:
A 400€ azt jelenti, hogy adómentesen kereshetsz diákként ennyit (felnőttként is). Ha ettől többet keresel, adóznod kell, plusz nem elég a diák betegbiztosítás. De mindezt utólag nézik évi összesenben. Tehát ha mondjuk a szünetekben eleve hazamégy, akkor az már lehúzza. De úgy tudom, diákoknak még magasabb összegnél is van adókedvezmény (ezt csak hallottam). Másrészt a 400€ elég!!! Én évekig megéltem belőle simán. Mondjuk nem cigizek és bulizni sem jártam, tanultam és magamnak főztem. És koliban laktam.
2012. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!