Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyenek az angol középiskolák?

Milyenek az angol középiskolák?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, aki tanult Angliában vagy külföldön? És milyenek?

2012. aug. 10. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb az iskolarendszer, 5 évesen kezdik a sulit, 11 évesen írnak egy felmérőt minden tantárgyból, és utána mennek középiskolába. 16 évesen már nem tankötelesek, ebben az évben is írnak egy érettségi szerűt, majd felveszik azokat a tantárgyakat, amiben jók, és ami szükséges nekik az egyetemhez, és a hátralévő 2 évben azt tanulják emelt szinten, így biztos sikerül lesz, felveszik őket az egyetemre.

Tehát tanítás szempontjából jó, viszont társadalmi szempontból nem annyira, hasonló kiközösítések vannak, mint a amerikában, ha szemüveges vagy, vagy vörös hajú, ha kövér, ha magas, ha alacsony, ha törékeny, ha túl magabiztos egyből egy szekrényben végzed, vagy elveszik a zsebpénzed, vagy hasonlók. Például azért is kiközösíthetnek és szekálhatnak, mert magyar vagy.

Szóval, tanulás szempontból jó, társadalmi szempontból kevésbé.

Na persze, ez nem minden iskolában van így, ez a szekrényes, szekálós dolog, de úgy a 60%-uk ilyesmi

2012. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
húha, nem gondoltam volna, hogy ilyen amerikai tini filmes osztályok tényleg léteznek, főleg nem angliában. :D egyébként én szerencsére nem olyan vagyok, akivel lehet szórakozni meg szemétkedni, szóval nem hiszem, hogy gond lenne. egyébként most megyek 11.-be, de 0. osztályos is voltam, szóval még 3 évem hátra van. van egyáltalán lehetőség arra, hogy így kikerüljek?
2012. aug. 10. 19:42
 3/10 A kérdező kommentje:
és az még le maradt, hogy te ezt tapsztalatól mondod?
2012. aug. 10. 19:46
 4/10 anonim ***** válasza:

És te pontosan hova akarsz kikerülni? Középiskolába, egyetemre?

Bizony Angliában is van ilyen, persze nem olyan gyakori mint amerikában, de meg-meg esik.:)

Egyetemen már nincs ilyen, viszont ha nagyon keményen dolgozol, tehát nemzetközi nyelvvizsgát teszel, és jól végzel (4,5 átlag a min.) akkor egy jobb angol iskolába is bekerülhetsz.:)

2012. aug. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem a saját tapasztalatom, unokatestvérem él kint, nekem ő mesélte ezeket. Ő 15 évesen ment ki, magántanuló volt egy ideig, utána vették fel őt arra az egyetemes előkészítő akármire. Most főiskolán van kint, nem a legjobban azt hozzátenném, mert nem olyan jó tanuló.
2012. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
középiskolába, meg ott letenni az érettségit, esetleg tovább tanulni. az nem tudom számít e, de elfelejtett írni, hogy lány vagyok. :) a nyelvet egész jól beszélem, egyedül a kiejtéssel vagyok egy kicsit gondba, de gondolom azért egy kis idő után ráragad az emberre a kiejtés.
2012. aug. 10. 19:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy-két hónap után valóban ráragad az emberre, ha angol emberek között van. Viszont ott nincs érettségi, csak érettségi szerű valami, amit 16 évesen tesznek le, utána már semmiféle vizsga nincs, csak az, ami alapján felvesznek az egyetemre.
2012. aug. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
+ mint itt nálunk a központi felvételi a középiskolákba, ahhoz tudnám hasonlítani
2012. aug. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eleve, milyen tipusoak erdekelnek? A diakok cirka 94%-a allami iskolaba jar, de azon belul is van szoras, meghozza oriasi. Es persze vannak a managiskolak, Eton, Winchester, stb, bennlakasos fiuiskolak, Westminster, nem benntlakasos, koedukalt, stb. A maganiskolak koroket vernek az allamiakra, ertheto okokbol. De marha dragak is, ugyanakkor pusztan penzel nem vesznek fel Etonba - ahozz rendkivul jol is kell teljsiteni.
2012. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dubi ***** válasza:
Egyik osztálytársam jött haza angliai oktatásból, egy sima állami suliből, és ott elég gyenge volt az oktatás a magyarhoz képest. Persze angolul jól megtanult, de nagyon le volt maradva a magyar diákokhoz képest.
2012. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!