Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztria mennyire vonzó hely...

Ausztria mennyire vonzó hely diákélet szempontból?

Figyelt kérdés
Konkrétan Erasmussal szeretnék kimenni német nyelvterületre. De nem tudom, hogy Ausztria lenne jobb, vagy Németország. Leginkább nyelvtanulás miatt mennék ki, de szeretném, ha jó közösségi élet is lenne, meg persze azért bulizni is el tudnék menni.Persze ugye az árak sem elhanyagolhatóak. A családhoz való közelség nem fontos. Szerintetek Ausztria ebből a szempontból milyen hely? Legfőképp Bész, esetleg Linz vagy Graz.

2012. aug. 13. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

én Grazban tanulok, de szeptembertől erasmussal

1 évet Budapesten fogok tanulni. DD


Graz nagyon jó hely.

Bécsben is tanultam, de nekem jobban tetszik Graz


Németország se lehet rossz !! én a helyedbe odamennék.

2012. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Becsben tanulok, ott azert lehet jo helyeket talalni...:D. a diakelet meg attol fugg kivel es mennyire tudsz osszehaverkodni. de eleg sok lehetoseg van.
2012. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem Bécset, ott voltam Erasmussal. Graz is egy tündéri város, de nekem túl kicsi, te tudod, hogy kisebb városokban érzed-e jól magad vagy inkább a nagyvárosokat, pörgést szereted.

Ha mindenképpen hochdeutsch-ot akarsz hallani s tanulni, akkor Németo. jobb választás lenne, Ausztriában máshogy beszélek a németet (más kérdés hogy nekem jobban tetszik az osztrák német és engem nem zavart,sőt).

Jó közösségi élet meg mindenhol van, ahol sok Erasmusos diák van. Németo.-ban és Ausztriában egyaránt. Attól függ, kikkel hoz össze a sors,de nekem életem élménye volt hogy összebarátkoztam azokkal az erasmusosokkal akiket ma is a legjobb barátaimnak nevezhetek.

2012. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!