Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Lipcsei Egyetemre én magyar...

A Lipcsei Egyetemre én magyar állampolgárként hogyan kerülhetek be?

Figyelt kérdés
Mik a feltételek, és milyen munkák vannak ott, amivel tudom fizetni a tanulmányaimat (ha egyáltalán lehetséges)? Érdemes megpróbálni? Nem Erasmus program érdekel, hanem rendes, végleges ott tanulás.

2012. aug. 19. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:

először érdeklődj a daad-nál, aztán írj az egyetemnek. ha valamelyik nagyobb lipcsei egyetemre akarsz bekerülni, akkor központilag kell jelentkezned (olyasmi mint itthon a felvi, de csak külföldiekre szakosodik), és kell hogy legyen 2 emelted (ami a szakirányhoz kapcsolódik), illetve az egyetem által megadott nyelvvizsga-követelményt hoznod kell. ha kisebb egyetem, közvetlenül jelentkezel, akkor megkérdezed őket, hogy mit várnak el.


olyan diákmunkák vannak ott is, mint bárhol máshol. teljes egészében nem fogod tudni diákmunkából finanszírozni az ottlétedet. elméletileg lehetséges, de gyakorlatilag csúszni fogsz éveket, kikészíted magad stb. a német egyetemek is azt tanácsolják, h arra ne számítsanak a külföldi diákok, h teljes egészében diákmunkából meg tudnak kint élni.

2012. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én sem gondolom, hogy egy német egyetemet lehet finanszírozni német diákmunkából. :( A többi része teljesíthetőnek tűnik.
2012. aug. 19. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!