Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy lehet ösztöndíjjal...

Hogy lehet ösztöndíjjal kijutni az USA-ba cserediáknak?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok. A 11. osztályt szeretném az USA-ban vagy Angliában eltölteni, vagy ha nem is egy egész évet akkor rövidebb idő is megfelel. Néztem cserediákutakat azok viszont nagyon drágéák. Milyen ösztöndíjak vannak amik az ilyen csereutakat támogatják?
2009. júl. 25. 13:05
 1/5 anonim válasza:
100%

Küzépiskolai szinten eléggé kevés az ingyenes csereút, de van egy pár. Sajnos a nevére nem emlékszem, de anno 3 évvel ezelőtt én is résztvettem egy ilyennek a tájékoztatón. Az Usába lett volna lehetőség. Valami ilyen szerű:


1200 dollárt kell befizetni, amiből 900at Usában visszakapsz elköltésre, a maradék 60 000ft nem sok. Azonban a repülőjegyet szinte mindig te állod, ami 300 000 Ft oda vissza.

2009. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Miért nem jók neked a magyar egyetemek??


Az amerikaival sem leszel elismertebb itthon sem mert köze sem lesz az ott tanultaknak az itteni viszonyokhoz..


Kint meg azért nem mert bevándorló vagy..


Plusz kiteszed magad annak hogy egy elmebeteg bemegy egy ak47 el egy nap aztán ott ér véget a pályafutásod?


Hamár ennyi dellátok van menjél itthon az orvosira!!

2009. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Épp ez az, hogy ebből az országból el kell takarodni, hogy legyen belőled valami! Orvosira itt mo-n??! És mire használjam? Mert az összes kórház annyira fel van szerelve, hogy el se hiszem! Akkor inkább kimegyek Németországba vagy Amerikába vagy bárhova és ott teszem le az orvosit! És akkor rendes körülményű kórházba tudok dolgozni!

Nekünk nagyon nincs pénzünk.. Nem tudom, mit fogok csinálni, de én ahogy lehet eltakarodok! Ez az ország már csak hanyatlani tud! Senki se tudja kihúzni a fekete lyukból! Főleg ilyen parlamenttel a háttérben!

2009. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

A magyar egyetemek orvosi kara nagyom jó. És ha megvan az orvosi diplomád, meg egy agyon jó nyelvtudás- vizsga, akkor lehet menni külföldre dolgozni. Nem az egyetem színvonala rossz, hanem a munkaerőpiac.

Külföldi egyetem: Az európai egyetemeket előnyben részesítem, bármelyik ország is. A német papírokért a világon mindenhol örülnek.

Az Amerikai egyetemekkel az a baj, hogy az esetek nagy részében a középiskolai tudásra adnak diplomát, és ha azzal visszajössz, pár hónap munkaviszony után rájönnek, hogy műveletlen vagy. Persze magyarként ha kimegy az ember, akkor rájön, hogy amit ott nyújtanak, nem elég, egy intelligens embernek, és rengeteget fog mellette olvasni. Nem feltétlenül hülye, aki szakmunkást végez. (Magyarországon). sok intelligens olvasott barátom nem végzett soha egyetemet. Én nem mennék Amerikába, de egy német egyetemre simán, ennyi. Hogy más mit csinál,mit akar csinálni... ő dolga.

Nem ismerem az amerikai ösztöndíjakat, középiskolait, de egyetemi: DAAD. Egész világra szóló ösztöndíjprogram, viszont baromi sokat kell tenni, hogy elnyerd. Nézd meg a feltéteket, azt hiszem daad.hu a magyar verzió, de nem tudom pontosan, google a barátunk

2009. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

(tudom, rég volt, véletlen botlottam a kérdésbe...)


a Rotary szervez ilyeneket középiskolásoknak, cserekapcsolat formájában. A szüleid fogadnak 4 diákot fejenként 3 hónapra, te meg ezzel részben átfedésben világgá mész, szintén 4 családhoz 3 havi váltásban (persze egy városon belül).


Mit jön itt mindenki az egyetemekkel, szegény kérdező középiskolai évet akart cserélni!!!


Nyilván szeretne kicsit világot látni, megtanulni angolul, külföldi barátokat szerezni... ennyi.

"Mért nem jók neked a magyar egyetemek..."

Mi van, ha valaki nem orvos akar lenni...?

És különben is, hogy jön ez ide???


Nem tudjátok, hol lehet csokifagyit kapni?

...Miért, a dobostorta mért nem jó neked???

2010. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!