Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Drágább Bécsben tanulni?

Drágább Bécsben tanulni?

Figyelt kérdés
Győri gimnazista lány vagyok, és továbbtanulásnál szóba jött több egyetem is, és szeretném tudni, ha a bécsi egyetemet választom egy Budapesti helyett, az mennyivel lenne megterhelőbb anyagilag?

2012. aug. 25. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
sokkal. itthon havi 40-50 ezerből ki lehet jönni ha kolis vagy. ott kint még ha koleszos is vagy, olyan 90ezer-100ezer körül van havonta ez az összeg. (jóval drágább kint a kaja)
2012. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tandíjat ott sem kell fizetni.

Viszont Ausztria lényegesen drágább, mint Magyarország.

Én Linzben voltam 3 hetet, ott a koliért (jó, nem úgy nézett ki, mint a magyar kolik, de attól még csak egy koli volt...) 236 eurót fizettem a 3 hétre. És ennél olcsóbb nem igen van. Én ez csak Linz, nem Bécs.

Aztán a tömegközlekedés sem éppen olcsó, egy havi bérlet majdnem 40 euróba került. Magyarországon mennyi egy diákbérlet Bp-n? 4-5 ezer körül?

Ha le akarsz mennyi inni egy sört egy kocsmába, 3 euró alatt nem nagyon fogsz inni.

Az élelmiszerek nem sokkal drágábbak, de a szolgáltatások sokkal.

2012. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és albérlettel együtt?
2012. aug. 25. 15:39
 4/7 Retekszisz ***** válasza:
Havi 600 euróból meg lehet élni, ha nem nagyon jársz szórakozni, és kolis vagy. Pesten ez 50ezer forint. Igen, nagy különbség van anyagilag.
2012. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a Bécsi egyetemen csak évi 17Euró regisztrációs díjat kell fizetni, nem pedig többszázezres tandíjat, mint itthon. A kolesz sem drága.. Jobban megéri, mint itthon.
2012. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Magyar fizetésekhez viszonyítva itthon tanulni sokkal drágább. A legtöbb helyen itthon 150-200 ezer Ft. a tandíj (600-800 euro) egy félévben, a szüleid meg valószínű nem visznek haza többet havi 150 ezer forintnál, tehát ketten együtt kb. 300 ezret, azaz kb. 1000 eurót visznek haza (lehet, hogy kevesebbet, lehet hogy többet, ez csak tipp a részemről). Bécsben egy takarító keres egy magában havi nettó 1000 eurót/300 ezret, vagy többet ha szerencsés- ez személyes tapasztalat, tehát nem kamuzok.


Ausztriában egy félév az egyetemen 380 euroba kerül ( kb. 90-95 ezer forint). A kolesz kb. 300-400 eur/hónap, a havi bevásárlás ételből kb. 150 euro, a bérlet 40 euro, azaz szűkösen, de havi 600 eurobol ki lehet jönni.

Ha iskola mellett elmész dolgozni, akárcsak heti 15-20 órában felszolgálsz, megkeresel vele 500-600 eurót biztosan, de lehet, hogy többet is, tehát a havi megélhetésedet nagyjából fedezi is. Ha babysitterkedést vállalsz, amit sokan csinálnak, akkor heti két alkalommal 3-4 órás gyerekcsőszködéssel is megkeresel havi 250-300 euró költőpénzt. Egy bolti eladó 800-900 eurót keres egy hónapban, tehát kb. négyszer annyit keres mint egy magyarországi eladó. Ha így vesszük az arányokat, és figyelembe vesszük azt, hogy mennyibe kerül egy félév tanulás Bécsben, akkor biztos, hogy kint olcsóbban lehet tanulni.

Persze a bécsi árakat nem a magyar fizetésekhez kell igazítani, de ha komolyan veszed az egészet, vállalsz mellé valami kis munkát akkor jobban fogsz boldogulni, mint itthon.

2012. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Retekszisz ***** válasza:
Az egyetem melletti munkával csak az a baj, hogy csak heti 10 órát dolgozhatsz, ami ugye nem sokra elég, feketézni meg ott nem szoktak. A kettővel ezelőttinek: örülök, hogy neked egy hónapra 80ezer olcsó a koliért :D
2012. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!