Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécs, Universität Wien, bármi...

Bécs, Universität Wien, bármi tapasztalat, info? Bővebben leírásban!

Figyelt kérdés
Bécsben az Universität Wien-en szeretnék 2 év múlva jogot tanulni. Az angol nyelvtudásom C1 körüli a németem B2(de gondolom ez sokat fog fejlődni, ha kint fogok lakni). Úgy tudom bekerülni nem valami nagy kihívás, inkább bent maradni, és érdekelne hogy lelkiismeretes tanulással, egyetem mellet munkavállalással és esetleges bulizással mennyire nehéz bent maradni, illetve elvégezni? Ha bárkinek bármilyen hasznos információja van, kérem ossza meg! Előre is köszönöm a válaszolóknak! 17/F

2012. szept. 4. 22:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
1%
Haver,jó neked,gondolom a seg-ged is Deákkal törlöd.Szerintem erre max egy másik idetévedt milliomostól kapsz választ.
2012. szept. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ..
2012. szept. 5. 09:08
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
a jog eleg huzos szak! meg lehet oldani melo mellett meg egy keveske bulizassal, de tul sok szabadidod nem hiszem hogy lesz mert nagyon oda kell tenni magad a tanulasban.
2012. szept. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek üzenem hogy nagyot téved!


Pénz, sikeres vizsgák, bulik. Válassz kettőt belőle. Illetve, ha szüleid eltartanak, akkor adott az utóbbi kettő, amúgy nem egyszerű. A németet meg ajánlott már itthon tökélyre fejleszteni.

És igaz amit hallottál, mindenkit felvesznek, aztán kiszórják a tanulók nagy részét az első vizsgák alkalmával. Ezért érdemes komolyan venned, amibe belevágsz. És nyáron meg érdemes kimenni egy-két hónapra dolgozni, már most! Valamit valamiért. Hajrá! Életed legszebb része lesz.

2012. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy évet jártam az Uni Wienre, ösztöndíjjal, amúgy Budapesten fejeztem be a tanulmányaimat. Ezért csak részleges infókkal tudok szolgálni, mert nem ott kezdtem el az egyetemet, de sok infót tudok a szakról.

Nekem pozitív tapasztalataim vannak, ugyan nem vettem fel sok főtárgyat, inkább olyanokat amik érdekeltek, de jóindulatúak a tanárok, nem túl nehéz a tananyag, sok kreditpontot össze lehet szerezni könnyen. Ezt a magyar jogi oktatáshoz viszonyítom.

Elvileg 4 év alatt be lehet fejezni kint a jogi tanulmányokat, gyakorlatilag 5 vagy 6 év. Rákérdezgettem ez miért van, gondoltam azért mert sokan buknak, szívatósak a tanárok, stb, kiderült, hogy nem, hanem azért mert a legtöbben a jog mellett más szakot is végeznek, és ezért 1-2 évre halasztják, vagy nem foglalkoznak a joggal. Ez nekem fura volt és itthon kb. elképzelhetetlen, legalábbis aki jogra jelentkezik, az azt is tanulja, nagyon intenzíven.

Szerintem egy német anyanyelvűnek és vagy nagyon jól beszélőnek nem jelent gondod elvégezni kint az egyetemet, de persze nagyon lelkiismeretesen kell tanulni EGÉSZ ÉVBEN (nem vizsgaidőszakban, vizsga előtt 4-5 nappal elővenni az anyagot, mert az anyag mennyisége, nehézsége, és főleg a német nyelv nem százszázalékos tudása miatt s emiatt lassabb tanulás miatt biztos, hogy bukta lesz a legtöbb vizsgán).


Egyetem mellett mennyire dolgoznál? Mindent neked kéne állni, vagy szüleid belesegítenének? Vannak kint munkák amikből simán meg lehet élni, de ha neked kell mindent állni akkor nyilván magasabb heti óraszámban kell majd dolgoznod, tehát kevesebb idő marad tanulásra/bulizásra.


A nyelvvel kapcsolatban azt mondom, hogy van még két éved: próbálj nagyon sok osztrák online rádiód hallgatni, osztrák filmeket nézni, hogy szokd a nyelv hangzását. Ha megteheted, járj magán órákra, akár csak havi 2-3-szor. Én megszoktam és szeretem az osztrák németet, de ha külföldön tanulás nélkül kéne becsöppennem a bécsi egyetemi életbe, és rögtön előadásokat hallgatni és megérteni mindent, elbuknék hamar a vizsgákon.

Az első évben, félévben ajánlom, hogy tanulj (pl. magadtól, szakkönyvből) jogi szaknyelvet, mert a jognak és annak minden területének speciális fogalomtára van, amit magyarul is időbe telik elsajátítani, hát még németül.

Biztos, hogy az első éved nem lesz könnyű, de mint írtam, ha komolyan gondolod, motivált leszel, NAGYON KITARTÓ, és tetszeni fog az egész, akkor hamar bele fogsz jönni az egészbe, és hálás leszel, hogy kint tanulsz majd. Akkor sem szabad feladni, ha párszor megbuksz egyes vizsgákon, és emiatt csúszol, ez belefér.


A bulizásról annyit, hogy elég rövid egy félév (október-január vége), tehát szept-nov. végéig több ideje van mindenkinek bulizni, de mivel a jogi karon jó sok bulit szerveznek, és pl. ezen felül is sok magyar van kint akik pluszban is szerveznek bulikat (bár én nem jártam ilyenekre), ezért sok ideje elmehet az embernek erre. December-január vizsgákról szól, februárban se vizsgák, se tanítás, tehát akkor lehet megint bulizni, vagy többet dolgozni, majd márciustól újra suli, április-június húzós.


Nem tudom milyen adottságaid vannak; vannak akik marha jó képességűek, nagyon gyorsan tanulnak, szuper a nyelvérzékük, tehát több idejük marad bulira, minden másra. Van aki megszenved sok mindennel, nehezen veszi fel a fonalat, főleg az első tanévben, nehezen fejlődik a nyelvvel, szóval te tudod, hogy te milyen vagy és hogy fogod rendezni kint az egyetem mellett a munkát és a szórakozást.


Az biztos, ha belevágsz és megcsinálod, elégedett leszel és nem fogod megbánni. Bécs szuper hely, jó a légkör,több lehetőség van mint Bp.-n/Magyarországon, és vannak munkahelyek, ahol kifejezetten előny, ha valamilyen "Ostsprache"-t beszél az ember, pl. a magyart is.

2012. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig válaszolóknak! Előttem szólónak: Hát biztos fognak valamennyivel segíteni a szüleim, de mindenképpen szeretnék dolgozni és magamat eltartani. M.o. 3. legjobb gimnáziumába járok, szóval a képességeimmel nem lehet nagy baj, úgyhogy remélem menni fog:) Lehet hogy hülye kérdés, de a Bécsben szerzett jogi diplomám Magyarországon ér bármit is, vagy kint felfogadnának vajon egy magyar ügyvédet?
2012. szept. 10. 23:31
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Az jó,ha erős suliba jársz, valószínű akkor a képességed és a szorgalmad meglesz. :)

Nem hülye kérdés. A jogi diploma nagy hátránya (persze a számos előny mellett), hogy szinte csakis az adott országban lehet vele elhelyezkedni. Te 90-95%-ban az osztrák jogot fogod tanulni, a maradék 5-10%ban EU jogot és nemzetközi jogot, tehát hiába van sok hasonlóság a magyar és az osztrák jogrendszerben, teljesen más törvények, rendeletek stb. vannak hatályban, és - bár az oktatás mindkét országban hasonlóan elméleti síkon folyik, nem gyakorlatorientált mint az angolszász államokban vagy Németo.-ban - máshogy tanulod meg az anyagot mintha itthon tanulnál. Magyar ügyvédi irodába, magyar közigazgatásba, bíróságra, ügyészségre nem igen vennének fel mert nem a magyar jogszabályokat fogod ismerni és tudni, nem ismered majd a közigazgatás szervezetrendszerét stb stb.


2 féle megoldás van ha Magyarországon vagy máshol pl. az EU-ban is szeretnél dolgozni:

-ha itthon vállalnál munkát,a legegyszerűbb a már megszerzett diploma honosítása, tehát a legfőbb vizsgákat,szigorlatokat, s talán államvizsgákat megcsinálod egy magyar egyetemen. Ez még kb. plusz két év tanulás,attól függ hol csinálod, milyen szigorúak stb. Persze honosított diplomával jó dolgod lenne itthon, mert tökéletesen beszéled majd a német szaknyelvet és itthon fontosak a nyelvek, nagy előny egy ilyen nyelvtudás és persze az osztrák jog ismerete is sok cégnél.

- ha valamilyen EU-s szervnél, nemzetközi szervnél akarsz dolgozni, akkor elfogadják persze az osztrák diplomát, hiszen azokra a tananyagokra helyezed a hangsúlyt ami az EU-n belül, vagy az egész világra érvényes,hatályos.


A másik kérdésedre a válasz: igen, alkalmazna egy osztrák ügyvédi iroda. Tudni fogod az osztrák jogot, lesz egy osztrák diplomád, sőt, vannak ügyvédi irodák, akik magyar ügyekkel is foglalkoznak, vagy vannak cégek, akik kifejezetten keresik az "Ostsprache"-n beszélőket, így a magyart is, tehát az ilyen helyeken nagy előny a magyar tudás.

Ha az osztrák közigazgatásban akarsz elhelyezkedni, oda viszont állampolgárság is kell (ugyanúgy mint itthon is), tehát arra jó pár évet kellene várnod, ha valóban kint akarsz maradni sokáig. :)


Remélem segítettem, sok sikert a pályaválasztáshoz!

2012. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%

Na de jó,hogy ennyi milliomos van ezen az oldalon,jó látni,h nem csak a 70ezres réteg jár ide.Fiatalon én is kimentem dolgozni,h megalapozzam magam.Mai napig járok ki vásárolni,mivel itthon boltokat(3)nyitottam a kint megkeresett pénzből.Tisztában vagyok a legfrissebb bécsi árakkal......Kivéve az alkohol mert ugye vezetek.

Amire én emlékszem fiatalabb koromból,az az,h 2.5eu egy sör a legolcsóbb szórakozóhelyen.Ez a legolcsóbb hely tipik keleteurópaiaknak volt.A elyiek itt nem vagyültek ők inkább 5euróért itták a sört.És ez csak a sör.....


Kaja ruha tudom,h annyi sőt olcsóbb mint itthon ,de ez az alapvető élelmiszer.A luxu(pia cigi buli)az klasszisokkal drágább knt.Ezért is gondolom,h tele lehetsz,mert mikor én kint dolgoztam pár hónap után inkább rááltunk arra,h boltban vesszük megisszuk és úgy be a buliba.


Szóvl,h ha mi napi 8-10órában dolgozó és nem rosszul kereső emberek úgy láttuk,h ez drága mulatság,akkor csak egy milliomoscsemete mondhatja h tök lazán belefér a buli.


Ja persze ha van a számlán pár100misi akkor nyomasd!

2012. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%

utolsónak:


Gratulálok az irigységtől, sztereotípiától és gyűlölettől fröcsögő kommentedhez.

Ha ismernél engem, borzasztóan csodálkoznál, mit vitt véghez én meg a családom é hogy mennyire távol vagyunk a milliomosoktól.

Édesanyám egyedül nevelt két gyereket, a fizetéséből kb. éhen haltunk volna, igen, "70 ezres család" voltunk. Teljesen más munkakörbe beletanult, nyelveket tanult, hogy több pénze lehessen és esélyt adjon nekem meg a tesómnak az életben.


16 évesen úgy mentem ki egy évre Bécsbe tanulni gimibe, hogy minden spórolt fillér a nagyszüleimtől és anyukámtól a koleszomra ment. Mindezt azért, hogy megtanuljak a leggyorsabban és leghatékonyabban németül,hogy sokkal több esélyem legyen később az életben. Zsebpénzt minimálisat kaptam kint, ha éhes voltam, zokszó nélkül tűrni kellett mert nem tellett kajára (45 kilósan tértem haza). Sohasem jártam bulizni, csakis a nyelv miatt voltam kint, hogy tanuljak, amit sikerült is véghez vinni, rengeteg tapasztalattal,érettséggel, jó nyelvtudással vágtam bele itthon az érettséginek.


Érettségi után fogtam magam és én is munkát vállaltam kint egy fél évre, egy családnál laktam, tehát szállásért, kajáért nem fizettem. Hogy megtanuljam milyen kint dolgozni, és hogy még jobban beszéljem a nyelvet.

Utána felvettek az egyetemre (Jogász lettem),ahol mindent alárendelve tanultam éjjel-nappal hétfő-vasárnap, éveken át szinte sehova sem mentem bulizni, hogy a lehető legjobb jegyekkel esélyem legyen arra hogy ösztöndíjat nyerjek Bécsbe. Így lett, első helyen kerültem be a 4. év után az ösztöndíjasok közé és egy évet tanultam kint a bécsi egyetemen.


ÖSZTÖNDÍJ. Tudod mit jelent ez? Hogy pénzt kaptam azért hogy tanuljak, a szorgalmamért és a kitartásomért cserébe. így is a legolcsóbb szállásom volt kint, spórolni kellett, mert a kaja sok pénzbe került, és az ösztöndíj nem fedezett 100% mindent. Suli -osztrák és magyar vizsgák mellett - takarítani, WC-t pucolni jártam, ami elég volt arra hogy kint normálisan éljek.


Ennyit a milliomos csemetékről, fiacskám.

A sikeremhez kellett egy mindent beleadó, határozott és intelligens, anyuka, kellettem én, aki a végletekig spórolt, kitartó és eltökélt volt, aki rengeteget mindent feladott azért,hogy szuper jól tanuljon, és esélye legyen majd az életben.


Te nem tudom milyen Bécsben voltál az 5 eurós söreiddel meg a szeparált osztrákokkal, és buliztam olyan helyen ahol 1 euró volt a pia, és nálam a max. a sörözés volt 2,5 euróért (ahol helyiek is voltak), vagy házibuli szervezés úgy, hogy megvettük az olcsó bort, sört a boltban...


További jó fröcsögést és irigykedést az életben, állj hozzá mindenkihez ilyen előítéletesen, az ilyen jó magyar hozzáállással fogsz előre lépni az életben, hajrá!

2012. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon szép és megható történet,sírtam is az elején.

Téged nem tudlak,h te melyik Bécsben voltál.


Csóró szegény szülő mellett,ahogy te is mondtad (70ezres)nem hogy bécsi kollégiumra nem telik,szinte hazira sem,annyira bírom amikor a fiatalok osztják az észt az életről.


Persze értem én,csak tudod ha ma bemennél bármeklyik hazai felsőoktató intézménybe,sokan azt sem tudják,h mennyi egy kiló kenyér.


Egyetemista szinten szegénynek számít akinek 14éves opel asztrája van..szegény hiszen csak 14éves a kocsi,szegény hiszen a 450Ft/l benzinárak mellet minden nap azzal jár be egyetemre,persze,h szegény.


A magyar egyetemisták is komolyan gondolják azt h 47ezerből meg lehet élni.



Számolgassunk már picit.

Azt írtad anyukád egyedül nevelt havi 70ezerből.


ha te annyira tisztában vagy az árakkal és osztod itt az észt,akkor nyílván ki tudod egészíeni ezt a táblázatot és rájössz,h mondandód több helyen sántít.


Szóval anyukádnak van havi 70 ezre...és most jön a matek


Egészítsd ki kérlek


Víz:

Villany:

Gáz:

(ha nem gáz akkor)Fűtés:

Kábel tv és gondolom volt net is

Csatorna díj:

Ha társasház akkor közösköltség:


Ezek a havi dolgok nézzük napi dolgokat 3tagú családra(te anyukád tesód)


1kiló kenyér:

20-30deka felvágott:

1liter tej:

Ezek fedezhetik a reggelit vacsorát bár elég szegényes étkezés.

+ ugye jó lenne valami főznivaló is.


Hoinnan maradt pénzetek kloira,kiutazásra,osztrák áron mevenni a tankonyveket.

Itthon is k.drága.


Szóval szép történet ezt az egyetemista haverjaid el is hiszik,sőt azt is h 20ezerből meg lehet élni,de többségük 23-25éves fejjel azt sem tudja mennyi egy havi fűtésszámla.



Én Bécsben éltem/járok vásárolni 2,5ért ittam a sört.2.2-2.5 ért vettem 1szelet tehát szelet pizzát.

Most eszembe jutott 2.3ért vettem fél liter cocát a szelet pizza mellé.



Aláírom az élelmiszerboltok azok hazai árakon dolgoznak,de ha k9imozzdulsz bulizni akk nem a billába mész.


6,5 egy kabap.


Nem lehet,h te Pécsen volál csak Bécsnek értetted?

2012. szept. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!