Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarok, akik kint tanultatok...

Magyarok, akik kint tanultatok Kanadában, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni középsulin, és pár év múlva ki szeretnék menni Kanadába fősulira, vagy egyetemre, de nem tudom hogy kezdjek hozzá... Addigra terveim szerint szerzek valahogy egy ott elfogadott nyelvvizsgát.

A kérdésem az lenne, hogy ti, akik kint tanultatok, hogy vágtatok bele? Hogyan szereztétek meg a pénz a tandíjra és az ott élésre? Szállást magamnak kellene intézni előre? Bármilyen segítség, vagy információ sokat számít, akár privátban is!



2012. szept. 16. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Felkészültél a nemzetközi diákoknak fizetendő tandíjakra? 30 ezer dollár (7-8 millió forint) / év környékén van a dolog. Aztán megélhetés: student visa-val az első 6 hónapban nem dolgozhatsz. Szóval 6 hónapi megélhetési pénzzel számolj (kb 700~1000 dollár / hó) az elején, utána meg remélhetőleg kapsz munkát. Persze lehet campuson dolgozni valamennyit, de hát az mégsem elég a komplett megélhetésre.


Én azt mondom inkább végezz el egy BA-t valahol Európában (EU diákoknak mindenfelé kedvezmény/ösztöndíj, no vízumproblémák, egyszerűbb munkavállalás, stb), de kitűnő eredménnyel és akkor mehetsz lobogtatni a papírodat Kanadába ahol mesterképzésnek már sokkal egyszerűbb nekivágni. Vannak ösztöndíjak meg dolgozhatsz mellette rendesen a diplomáddal, úgyhogy nem kell aggódni hogy kirúgnak-e következő hónapban a lakásból vagy felvesznek-e a Tim Hortonsba eladónak.


(Én is gondolkodtam Kanadán, körbejártam 10x a témát, aztán a végén Brüsszelben kötöttem ki, egy itteni egyetemen vagyok elsőéves. :) )

2012. nov. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez sokat segített, hálás vagyok érte! :)
2012. dec. 5. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!