Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Padovai Egyetem jó egyetemne...

A Padovai Egyetem jó egyetemnek számít?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Az erosebb olasz egyetemek kozott van, igen. [link]
2012. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Retekszisz ***** válasza:
73%
Az olasz egyetemek egyáltalán nem erősek, de közöttük nem rossz.
2012. szept. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mihez képest nem erősek? Azért az átlag magyar egyetemeknél jobb a hírnevük, nem?
2012. szept. 27. 18:30
 4/10 Retekszisz ***** válasza:
Az ELTE, SZTE, SOTE, BME ismertebbek Európában, mint a hasonló irányultságú olasz egyetemek. Nyilván a designra meg divatra specializálódott főiskoláik meg néhány vendéglátóipari főiskolájuk az igazán elismert, de a műszaki és tudományegyetemek nagyon nem, de erre az olaszoknál azért lehet is számítani.
2012. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az olasz felsooktatas valoban nem tul eros (Nyugat Eu-s mercevel), de ahogy az a ranglistakbol is lejon, azert a magyar egyetemeket igy is rohogve verik le. Termeszettudomanyokbol is.


Az ELTE, SZTE, stb magyar egyetemekrol nemigen hallott senki, adott terulettel foglalkozo tudomanyos koroket leszamitva, olasz egyetemekrol mar inkabb.


Az ARWU, a Sanghai Ranglist, ami a legelismertebb egyetemi vilagranglista, csaka tudomanyos teljesitmenyt meri.


Olasz egyetemek


[link]


magyar egyetemek


[link]


Valai egeszen apro kulonbseg van a ket orszag egyetemei kozott.

2012. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Retekszisz ***** válasza:
Nyilván ha pl. orvosként akarsz elhelyezkedni, akkor a leendő munkáltatóid az egészségügyben lesznek, ha fizikusként, akkor a természettudományokban, így aztán vágni fogják, hogy mondjuk orvosi képzést jobbat kapsz a SOTÉn, mint Milánóban vagy Padovában, vagy jobb fizikust az ELTÉn, mint Olaszországban. Nem tudom, miért akarja mindenki lehúzni a megyar egyetemeket, én nem tanultam itthon felsőoktatásban, de több európai országban dolgoztam, vagy voltam gyakorlaton, és igenis meg vannak elégedve a magyar diplomával.
2012. szept. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Remek, tehat szerinted mindig mindenbol tudjak, hogya z adott magyar egyetem a jobb, nem az egyebkent sokkal magasabban rangsorolt olasz. Felreertes ne essek, vannak valoban jo szakok, pl. ELTE matek, de a magyar diplomaktol ettol meg nincsenek elszedulve sehol. Legtobb helyen azt se tudjak mi fan terem, es most a kutatoi berkeket hagyjuk, mert ez nyilvanvaloan csupan az emberkek igen szereny szazalekat erinti. Es meg ott sem esnek tole hanyatt, en pl. lattam mik (is) folynak magyar egyetemeken, milyen az oktatas, a hallgatok, es maguk az oktatok szinvonala tobb "tudomanyegyetem"-en is. Nem allitanam, hogy el voltam ragadtatva, sot...
2012. okt. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Retekszisz ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy hátast dobnának egy magyar diplomától, de igenis elfogadják, és akik benne vannak a szakmájukban, tudják, mi is az az ELTE fizika, vagy SZTE orvos.
2012. okt. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sz*r egyetem, én a Chicago Universityre jártam az atomfizikusi szakra.


Az a tuti kis barátom!


Üdv,

Richárd

2012. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Anyucitokat pontozzátok le otthon!


Üdv,

Richárd

2012. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!