Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudnátok nekem olyan külföldi...

Csepregi andrea kérdése:

Tudnátok nekem olyan külföldi egyetemeket mondani, ahol magyar nyelven folyik az oktatás?

Figyelt kérdés
Főleg jogi és közgazdasági egyetem lenne a jó, németország ill. ausztria területén , a válaszokat előre is köszönöm :)
2012. szept. 28. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
olyan nincs
2012. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hiszem, hogy van. Ilyen mondjuk van angol meg gondolom német, francia verzióban, hiszek ezek "nagy" nemzetek, amelyek nyelve jóval elterjedtebb, mivel sok külföldi országban elterjedt a kultúrájuk. Pl. Szingapúrban tanulhatsz angol nyelven. Az Arab Emirátusokban van amerikai egyetem. Magyarország azonban nem hódító hatalom, sose voltak gyarmatai, nem maradtak meg ilyen dolgok. Egyedül a Kárpát-medencében tudnám ezt elképzelni, a volt trianoni területeken. Mi nem "exportáltuk" a nyelvünket sehova.


De amúgy mi értelme is lenne? A külföldi tanulásban épp az a jó, hogy bármit tanulsz, a nyelvet, a kultúrát is a lehető legjobban megismered. Ha magyarul tanulnál külföldön, akkor sem mennél vele semmire, hiszen az egyetem falain kívül még mindig külföldön lennél, ahol idegen nyelven beszélnek. Ha Rómában vagy, csinálj úgy, mint a rómaiak!

2012. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Romániában vannak ilyen egyetemek
2012. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A genti egyetemen van magyar szak, de nem tudom, hogy magyarul megy-e minden tárgy. Máshol is csak az tudom elképzelni, hogy lehet magyar szak.
2012. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!