Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön szeretnék egyetemre...

Külföldön szeretnék egyetemre járni. Mik a követelmények? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sportoló vagyok. Válogatott. VB-n és Európa kupán is voltam. Így milyen esélyekkel indulhatok egy külföldi egyetemen? B2-es angol érettségim van.


Amerika, Portugália éesetleg Anglia érdekelne. Hogy még mit tanulnák arról fogalmam sincs. A lényeg az, hogyha van rá mód akkor ösztöndíjjal is tudjak bekerülni. A családom évi 2500-3000 eurót tudna az ilyen jellegű oktatásra fordítani. Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. okt. 9. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevés. A pénz, amit szüleid tudnak fizetni külföldi oktatásért édes kevés Amerikába és Angliába (nevesebbekre) is. Portugáliáról nem tudok nyilatkozni. Amúgy lehetséges, mint minden.
2012. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A három ország közül én inkább Portugáliát mondanám. Mondjuk az más dolog, hogy az Amerikai egyetemek a leghíresebbek, de ott sajna nem igazán van esélyed ösztöndíjra bár semmi sem lehetettlen. Én most per pillanat Spanyolországon gondolkodom, de most hogy így felhoztad Portugáliát lehet én is utána nézek. Nyugodtan írjál priviben majd esetleg segítek a sulik közötti boldogulásban ösztöndíjban stb.
2012. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdés mit sportolsz.. Pl. az atlétika, úszás, torna népszerű nagyon az USA-ban több magyar sportoló is kint tanul/t. De gondolom szükségesek a jó kapcsolatok is.
2012. okt. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

atlétika :D


és köszi szépen az eddigi válaszokat.

2012. okt. 11. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor egyértelműen USA. Ott az egyetemi atlétika nagyon magas szinten van. Ráadásul magyarok is van esélyük, pl.a magasugró Győrffi Dóra a Harvardon tanult.. Az edződ nem tud segíteni ebben?
2012. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát fogalmam sincs hogy tudna- e benne segíteni. Felvidéki vagyok. Nem hinném, hogy itt egy magyarnak segítene a Szlovák atlétikai szövetség, hogy kijuthasson tanulni.
2012. okt. 11. 14:15
 7/9 A kérdező kommentje:
hiába vagyok válogatott problémás dolog a magyarság így is.
2012. okt. 11. 14:15
 8/9 Dubi ***** válasza:
UK-ban rendkívül kedvező diákhitellel simán tanulhatsz...
2012. okt. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, mennyi időd van még az érettségiig? Volt osztálytársnőm rúdugró és kint van amerikában ösztöndijjal, nem is nézték a jegyeit DE ő rengeteg versenyt nyert, nemzetközieket is és olimpiai válogatón is volt. Ha ilyen szinten volt akkor irj suliknak személyesen! És dolgozz az angolodon mert bárhova mész a nyelvtudás kell...mivel magyarul semmilyen szakon nem tanitanak.. IELTS/TOEFL vagy amerikába még SAT is kelleni fog. A B2 nagyon kevés sajnos. És a pénz sem lenne elég Londonra vagy nagyobb városokra,egyetemekre még akkor sem ha van ösztöndijat... de ha nem Harvard és stb. a cél hanem egy esetleg russel group-os egyetem vagy valami hasonló kaliberű akkor nyelvtudással,jó eredményekkel még lehet reális.. és nagyon szép eredmény!:)
2012. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!