Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen tantargyakbol szukseges...

Milyen tantargyakbol szukseges erettsegi vizsgat tenni, ha a becsi egyetemen szeretnek tanulni?

Figyelt kérdés
A ket kerdeses szak: (fog)orvos es jogasz. Elegseges ha tudtok linket adni, en sajnos sehol nem talaltam. :(
2012. okt. 22. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


itt megtalalsz minden szukseges infot ami kell.

szerintem mindegy mivel felvetelizel, itt az is jo ha 2-essel van meg az osszes erettsegi targyad, akkor mar felvesznek (kiveve ha olyan szakra mesz ahova van felveteli). nem szamit ki vagy es milyen jegyatlaggal jottel, ha birod a kikepzest es bentmaradsz!

2012. okt. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom! Ahogy elnezem, orvosira felveteli van, kulonos modon a jogi kar nincs agyon reklamozva, sem az informaciok teren, sem magan a szereny honlapjan. Nekem, aki a magyar felsooktatashoz szokott hozza, kicsit idegen ez a barkit felveszunk elmelet. Tenyleg igy van? Persze, teljesen logikus, hogy akinek vannak kompetenciai adott szakhoz, az jo erettsegi eredmenyek nelkul is megmaradhat a talpan ha bekerul, szemben azzal aki ugy is kiesik, hogy remekelt az erettsegin. Csak szokatlan. Meroben mas gondolkodast sugall.
2012. okt. 23. 09:47
 3/4 anonim ***** válasza:

aha, tenyleg ugy van! a jogi kar az egyik legnagyobb az Uni Wien-en, ha jol tudom es jo nagy a szoras is.

szerintem az osztrak rendszer logikusabb. meg gondolom mas a torveny is. minel tobb embert vesznek fel, annal tobb zsozso jon az allamtol. viszont most mar ugy van, hogy 1 honap utan van par belepo vizsga es ott kiszorjak a szak 2/3-at v 3/4-et valami ilyesmi. ez most epp a TU Wien-en, nem tudom hogy mashol is van-e ilyen.

2012. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt a kiszorosdit olvastam en is valahol. Es hogy nevetsegesen konnyu bejutni jogra, bentmaradni viszont nagyon nehez. Valahol meg kell mutatni a szinvonalat, na.. Ha nem azt valogatjak meg kit vesznek fel, akkor azt, kinek adnak diplomat. Vagy-vagy. :)
2012. okt. 29. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!