Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti kimennétek a helyemben...

Ti kimennétek a helyemben Olaszországba?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű tagozaton vagyok, és már 3 éve tanulom az olaszt. Jól megy és szeretem is, és most van egy olyan lehetőség a suliban, hogy kimehessünk 3-6-10 hónapra tanulni teljesen ingyen (Szicíliába). Nagyon-nagyon szeretnék menni, viszont már majdnem másfél éve barátom van, akivel reményeim szerint akkor is együtt leszünk, szóval mikor kimennék kb. 2-2,5 éve lennénk együtt. Én 3 vagy 6 hónapra szeretnék kimenni (de mindenki 6ot javasol) és a barátom azt mondta megvár, de nagyon rossz belegondolni hogy nem látom majd fél évig:(. És ő pont akkor végez a középsulival, szóval félek kicsit hogy megismer lányokat, beleszeret valakibe vagy elmúlik a szerelem stb. Viszont elhalasztani se szeretném ezt a lehetőséget. Ti mit tennétek?
2012. nov. 9. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen menj ki.
2012. nov. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Atilasz válasza:
73%
Szerintem is mindenképp menj, ilyen alkalom nem mindig adódik. A barátod meg vagy megvár, vagy lesz másik.
2012. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én már csomagolnék is. :D Nagyon nagy kaland lenne egy teljesen új ország, kúltúra. Biztos nem hagynék ki egy ilyen lehtőséget. :) És az is tuti h én is a 6 hónaposat választanám. :)
2012. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem is adódott egy éve egy ilyen lehetőség, én Lazio tartományba voltam, 6 hónapra, 4 éve voltunk együtt a barátommal akkor, megbeszéltük h ez egy olyan nagy lehetőség h nem szabad kihagyni, kimentem, szuper volt, életem legnagyobb élménye, majd hazajöttem és azóta is együtt vagyunk :) Ha szeretitek egymás és megbíztok egymásban akkor nem lesz gond. Ha meg mégis... akkor ez előbb-utóbb akkor is megtörténik ha itthon maradsz, szóval ettől ne félj! :)) Sok sikert (imádom Szicíliát!!!) :D (és legalább 6, de akár 10 hónapra is mennék a helyedben, am nem a világvége, meg tud látogatni, a wizzairnek mindig vannak szuper áron jegyei, én most pl 2ezer ftért megyek Milánóba) :)) semmi sem lehetetlen! Puszi

2012. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amúgy bocsi az offért, de engem is érdekel ez a téma. ez milyen programon belül van? vagy ösztöndíj?
2012. dec. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves utolsó, én írtam az előző választ, ha engem kérdeztél én Erasmus-programmal voltam kint, ez ösztöndíj, kb 3-400 eurót adnak egy hónapra. Ez közép- és dél-Olaszországban elég, én még félrerakni is tudtam, de észak-Olaszországra már csak szűkösen lesz elég... nagy a különbség sajnos.
2013. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!