Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova pályázzak ösztöndíjért...

Hova pályázzak ösztöndíjért ha jövőre az USA-ba (lehetőleg Floridába) akarok menni egy művészeti középiskolába (most kilencedikes vagyok)? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Angolt csak idén kezdtem el tanulni, de elvileg ezzel a tananyaggal 10. év végén letehetném a középfokút. Szóval még hiányos angoltudásom, de nyáron minden időmet rá tudom szánni. A szüleimet nem akarom lehúzni, azért kéne az ösztöndíj.

2012. nov. 10. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Gondolod, hogy megkapsz egy ösztöndíjat, amikor még a középfokud sincs meg?
2012. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az UWC-vel pl igen...
2012. nov. 10. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Amerikai diákként is nehéz megnyerni egy egyetemi ösztöndíjat, európaiként szinte lehetetlen, hacsak nincs valami nagy presztízsű ajánlásod.
2012. nov. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem egyetemi kéne, hanem középsulis.
2012. nov. 10. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Középsuliba én nem tudok ösztöndíjról, ellenben diákcsereprogramok vannak bőven, de azok fizetősek.
2012. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy középfokú nyelvtudás elég kevés ahhoz, hogy angol nyelven tanulj. Kiskorúként szerintem kizárt, hogy ösztöndíjat kapj. Ha mindenképpen már most szeretnél kimenni akkor cserediákprogram keretében ki tudsz menni, és majd fősulinál próbálkozz újra
2012. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ezt az ösztöndíjat ajánlom Önnek és egy fantasztikus blogot, ami erről szó.

[link]

2012. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon hiszem, hogy ilyen kevés angol tudással dúskálhatsz az iskolákban, meg válogathatsz, hogy te konkrétan melyikbe akarsz menni.


Az utolsó által linkelt blog biztos nagyon érdekes, engem mondjuk felbosszantott a poénnak szánt írásmód. Kicsit olyan, hogy egy-két bekezdésig vicces lett volna, de így? Mint a Jáksó, 15 éve ugyanazokat a poénokat nyomja, ami akkor még tényleg vicces volt, de manapság már inkább kapcsolunk el.

2012. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az blog stílusa engem is idegesít egyébként. Kár érte, mert baromi érdekes és hasznos infók lennének ott.
2012. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Én pont a blog írója vagyok. Javaslom, hogy mielőtt ítélkeztek kövessétek végig a blogot. A blog stílusa csak az első néhány bejegyzésben " Jáksós":)))) a többiben már nem. Azt is el kell mondanom, hogy nagyon sokan jobban favorizálták a " Jáksós" stílust és nehezményezték, hogy nem abban folytattam/folytatom....:) Innen is látszik, hogy sosem lehet az életben olyat csinálni ami mindenkinek tetszik, illetve az emberek a tettek helyett könnyebben kritizálnak! Sebaj! A blog tovább íródik, él és virul!


Kedves kérdés feltevő tényleg ajánlom Neked szeretettel, folyamatosan láthatod belőle, hogy milyen az UWC. De csak azt, hogy milyen Szingapúrban és egy ember szemével.

Tehát semmiképpen sem javaslom, hogy ebből általános következtetéseket vonj le!


Egyet tudni kell: az UWC-ben nem válogathatsz, hogy hova akarsz menni, oda mész, ahova a sors vet, ahova küldenek.


Ha pedig olyan terveid vannak, hogy külföldön szeretnél tanulni, akkor angolul remekül, folyékonyan kell tudnod.


Ha igazán szeretnéd és valóban erősek a céljaid, akkor szerintem bármi sikerülhet! Kívánom sok sikert az álmaidhoz, és bárkitől-bármit is hallasz, soha ne add fel!!!

Üdv: D. Ildikó

2013. jún. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!