Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes lenne halasztanom egy...

Érdemes lenne halasztanom egy évet gimi után?

Figyelt kérdés

Jelenleg olasz kéttannyelvű gimibe járok, így érettségire felsőfokú olasz nyelvvizsgám lesz.

Több lehetőségem is nyílik ezáltal az érettségi után: magyarországi egyetemet választani és végig itthon tanulni, vagy olaszországi egyetemre menni, ha már kéttannyelvűbe jártam. Elvégre is az olasz egyetemek ha nem is sokkal, de valamivel elismertebbek, mint az itthoniak, plusz jó tapasztalatszerzés, valamint megismerhetnék egy idegen kultúrát is.

Francia a második nyelvem, ami az olasz mellett nagyon jól megy, így még az is szóba kerülhet, hogy gimi után Franciaországba menjek továbbtanulni, mert az az ország is nagyon tetszik.

Viszont ami talán a legjobban vonz, az Berlin. Nem tudom megmondani, miért, de lenyűgöz Németország és természetesen a fővárosa is.

Viszont németet csak általánosban tanultam, és alapfokig jutottunk el csupán. A gimi befejezéséig nagyon jó esetben is csak középfokra lenne energiám (de talán még annyira sem), viszont eléggé mehetnékem van. Érdemes lenne halasztani egy évet az érettségi után majd, kimenni Berlinbe dolgozni 1 évet, plusz esetleg mellette nyelvsuli, és utána elkezdeni az egyetemet? A kéttannyelvű miatt (mert 5 éves) így is 20 évesen fogok érettségizni, ha 21 évesen kezdeném az egyetemet, jobb esetben is csak 26 évesen kezdhetnék el tanárként dolgozni (merthogy az szeretnék lenni).

Mit tanácsoltok nekem?


2012. nov. 24. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem annyit nem ér meg, hogy több évet halasztasz... Próbáld meg a Párizsi egyetemeket és mellette meg eljársz kint nyelvsuliba. (szerintem)
2012. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szerintem is inkább menj most franciákhoz/olaszokhoz, egyetemen is lehet nyelvet tanulni, talán ingyen is és kereshetsz még valami ösztöndíjat is, amivel kimész Németo.-ba
2012. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!