Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gépészmérnök. Ausztria vagy...

Gépészmérnök. Ausztria vagy Magyarország?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%

A BME-GPK az ország legjobb műszaki kara. Mellette szól, hogy magyar vagy ezért valószínűleg olcsóbban kijössz egy itthoni diplomával, pláne államin. Itthon garantáltan el tudsz helyezkedni ezzel.

A bécsi egyetem ezzel szemben világviszonylatban is jegyzett, tehát egy ottani diplomával bárhol a világon könnyebben el tudsz helyezkedni.

2012. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
Tesóm a BME-én végezte a gépészmérnöki kart. Anno német nyelvű gépészmérnök képzésre jelentkezett (amire fel is vették német felsőfokúval és Eisenstadti érettségivel)miután elindult a képzés a főistenek rájöttek, hogy ez így mégsem jó mert kb. 15en voltak és ebből azt gondolták jó ha a végére eljutt 2, ezért egyszerűen megszűntették a képzést úgy hogy a 0 kredites német kurzuson bebizonyították a német ajkúaknak(természetesen egy magyar anyanyelvű) hogy nem tudnak németül.Ő ezért bukott egy évet mert a magyar nyelvű képzést kezdhette előröl és be sem számították neki azokat a vizsgákat amiket még a német nyelvűn tett le!Ennek ellenére külön dícsérettel diplomázott de a mai napig nem hajlandó németül megszólalni annyira megalázta az a tanár. Köszönet érte!!!Sőt olyan munkahelyet választott hogy meg ne kelljen szólalnia se németül se angolul...ezért gályázik mérnökként nettó 140 ért.Úgyhogy akinek csak van bátorsága irány a világ!Ennyit az ország legjobb egyeteméről!
2012. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Magyarország BME
2012. dec. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson a BME-re járni ha van elég pénzed a Bécsire. Egyrészt nívósabb a diploma világviszonylatban, másrészt Ausztria sokkal szebb ország, harmadrészt megtanulsz kiválóan németül, negyedrészt októberfeszt! Én ismerek olyat, aki ott volt egy félév erasmuson, és azt mondta, hogy a színvonal kb. ugyanolyan mint a bmen, csak sokkal jobb a felszereltség. Mindenképp menj oda, ha van rá lehetőséged! Egyébként én a BMEn végeztem mint gépészmérnök, és az is olyan szintű elméleti tudást ad, mint semmi más Magyarországon, csak el kell viselned pár tanárt aki téged szívat, de ilyen mindenhol van.


Ami nagyon egyedülálló az a Gépészeti modellezés mesterképzés a BME gépészkaron, ahol nagyon elvont szakirányok vannak (termodinamika, áramlástan, robotika), a matematika és az elméleti tudományok része a tantervnek iszonyúan el van fokozva (a gyakorlat rovására), ehhez hasonlót nem oktatnak Bécsben.

2013. febr. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!