Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciában pszichológiát...

Konzult kérdése:

Skóciában pszichológiát tanulókhoz: milyen érettségi eredményeitek voltak, és 11. év végi /12. félévi jegyeitek hogy sikerültek? Még csak 11-es vagyok, de erősen gondolkozom egy skót egyetemen.

Figyelt kérdés

2012. dec. 15. 16:32
 1/2 anonim válasza:

Szia! Bár én nem Skóciában tanulok, nagyon sok mindennek utánanéztem az Egyesült Királyságban való továbbtanulással kapcsolatosan.


Ha Skóciában szeretnél tanulni, akkor keresgélj olyan egyetemek között, amik indítanak pszichológiai képzést. A felvételi egészen más, mint Magyarországon. Általában több fordulós. Az egyetemek megadják, hogy jelentkezéshez milyen követelményeknek kell megfelelni. Keresd az entry requirements részt. Az, hogy Magyarországon, hogyan sikerültek a 11. évvégi illetve a 12. félévi jegyeid, szinte mindegy. A fontos, hogy jók legyenek az érettségi jegyeid. Azt is megadják, hogy milyen eredményeket várnak el. Van olyan egyetem, amely megadja, hogy a magyaroktól 2 emelt ötöst és mellé három középszintű 5-t kér az érettségi eredményeknél. Pl. University of Bristol nyugat Angliában. Más egyetemek pedig megelégszenek azzal, ha középszintű ötösöket viszel, ugyanis nem biztos, hogy megkülönböztetik a magyar középszintű, vagy emelt szintű érettségit. Ott ugyanis nem létezik közép-, vagy emelt szint. Ha valaki egyetemre akar menni, többnyire az úgynevezett kb. 3 db A-levels-t visz egyetemre. Ezt nagyjából a mi érettséginknek feleltethetjük meg. A legjobb jegy az "A csillag" és az "A". Van egy rendszer, amivel át lehet számolni a magyar jegyekre, de arra most sajnos nem emlékszem. Ha 5-t szerzel érettségin az oké.

Pszicholgiára többnyire nem kérnek speciális tantárgyakat, csak azt kérik, hogy vigyél magaddal AAA jegyeket. (Kb. 3 db 5-t.)


A legjobb ha írsz a kiválasztott egyetemeknek és megkérdezed, hogy hogyan számítják be a jegyeid. Általában így szokták a külföldi diákok. Remélem ez azért segített.

2013. jan. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm szépen,hogy ilyen átfogóan kifejtetted, nagyon sokat segítettél nekem. :)
2013. jan. 10. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!