Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus programmal kapcsolatba...

Erasmus programmal kapcsolatban segítene valaki? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Elsőéves BME-s gépészmérnök hallgató vagyok és igazából még nem nagyon érdeklődtem utána a dolgoknak, de ha jól olvastam ilyen 2010-es jelentkezési lapokat, akkor a feltétele az ösztöndíjnak, hogy legyen két elvgézett féléve az embernek. Első körben az lenne a kérdésem, hogy első év után esélyes vagyok-e a pályázatra? Három helyen szerintem Egyesült Királyságbeli egyetemeket jelölnék meg. Továbbá, hogy BME-gpk-sként mennyire nehéz elnyerni az ösztöndíjat egy olyan 3,8-4-es átlaggal és ez mennyire számít? Hol tudnék ennek utánaérdeklődni és a határidők a pályázattal hogy vannak? Esetleg aki már volt kint segíthetne ebben. Valahol angol nyelvű jelentkezési tájékoztatón olvastam olyat, hogy júliusig lehet beadni Bristolba pl a jelentkezést és ez azt is jelenti, hogy ha elbírálják és megkapom mondjuk 5 hónapra akkor következő év szept-októbertől már kimehetek?

A másik gondom pedig az, hogy aktuális egyetemi listát nem találtam csak 2009/10-eset ezeket az irodában meg tudják mondani nekem?


2012. dec. 23. 15:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha valaki várólistás lesz, akkor az mit jelent, mitől függ, hogy elnyeri-e a helyet vagy sem?
2012. dec. 23. 16:37
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden le van írva. Ha valaki ezek után sem lenne világos, akkor írj.


Üdv, egy BME-GPK-s, aki már volt Erasmussal külföldön.

2012. dec. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta megtaláltam és elolvasgattam az információkat. Amiket kérdeztem azokra nagy részben választ kaptam a honlapról. Amit a gépészkari tájékoztatóban olvastam és máshol nem igazán, na arról lenne kérdésem, például: Most én azt olvastam, hogy a jelentkezés előtti összes félév tanulmányi eredménye számít és ez alapján kaphatod meg a tanulmányi pontot? Ez így van? Mert más karokon azt néztem, hogy a legjobb két félévből lehet számítani.

És még azt szeretném kérdezni, hogy azt jól látom ugye, hogy 50 pont alatt nem igazán esélyes a kijutás? Továbbá azt néztem, hogy a tavalyiak mind németországba mentek a gépészkarról(összesen 3 ember). Mennyire esélyes valami Északi ország vagy Anglia megcélzása? Tehát valami angol tanítású intézményé?

Ja, meg néztem, hogy 10 pontot kaphat az ember a motivációs levelére, amiben leírja, hogy miért lenne hasznos az Erasmus és hogy építeni be a tanulmányaiba. Azt mi alapján bírálják el, hogy ki mennyi pontot kap?

Van még egy olyan is, hogy tanári ajánlót kell iratni valakivel. Megkérdezhetlek, hogy ez hogy fog kinézni, mert egyenlőre nagyon személytelen az egész, tehát egyik tanár sem tudja még a nevünket sem, nemhogy ajánlót kérjek tőlük.

2012. dec. 30. 02:40
 4/4 anonim ***** válasza:

A motivációs levelet aszerint értékelik, hogy mennyire írsz meggyőzően arról, hogy neked szükséged van erre az ösztöndíjra, és hogy pont arra a helyre kell menned. Jó, ha kicsit ismerkedsz azzal a sulival, amit megcéloztál, nézegesd a honlapját, a programjait, a kutatásait, és írd bele a levélbe, hogy kínál vmi olyan speckót az egyetem, amire neked szükséged van mondjuk a szakdogádhoz.

Az ajánlólevél pedig: hát ugye a tanárok általában magasról tojnak a diákokra a legtöbb egyetemen, úgyhogy emiatt ne legyen rossz érzésed. Valószínűleg neked kell megírnod a tanár nevében az ajánlást (elég vicces, mert magadat kell dicsérgetned, hogy milyen alkalmas vagy), és alá kell íratnod a tanárral. Nálunk legalábbis így volt. Pedig én egy kisebb szakra járok és jól ismernek a tanárok, de arra egyik se hajlandó, hogy ajánlóleveket írogasson.

2013. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!