Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » The School of the Art institut...

The School of the Art institute of Chicago. Van esély bejutni oda? Mennyire drága hely?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek még az egyetemekhez és a továbbtanuláshoz, de még csak 15 vagyok. Egy erős gimibe járok(6 osztályos) és mindenképpen külföldön szeretnék majd továbbtanulni. Angolul és németül tanulok, az angol nagyon jól megy és imádom is. Nyelvvizsgázni mindenféleképp felsőfokút szeretnék majd. Böngésztem egy kicsit a neten és megtaláltam ezt a sulit. Chicagot imádom, a kedvenc amerikai városom. Valaki tud esetleg valami tippet adni, hogy mivel tudnék esetleg már most is a tanuláson kívül rásegíteni arra, hogy biztos felvegyenek? Pályázatokra gondolok, vagy valami hasonló. Amúgy a sulinkba rajzszakkörre is járok és régen az volt a tervem, hogy építész leszek. Azt is lehet ott tanulni? A lakberendezést is szeretem, meg a rajzolás. :)) Help.
2012. dec. 31. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Amerikában a felsőoktatás iszonyú drága. Ha a szüleid ki tudnak köhögni évi 10millió forint körüli összeget, akkor már van 0.1% esélyed. :-/
2012. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Baszott udvarias vagy. Utána is olvastál, hogy annyiba kerül EZ az egyetem, vagy csak a hasadra ütöttél és leírtad, mert azt gondoltad, hogy ezzel majd megmondod a tutit? ;)
2012. dec. 31. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Köszi ezt a hangnemet, én nem voltam Veled bunkó.

Amúgy az USA-ban ilyen körüli pénzt kell kifizetni az egyetemekért, átlagban. Van ennél kicsivel olcsóbb és drágább is, de még így is évi többmillió forint. És ez még bőven nem elég, komoly felvételi teszteken kell megfelelni, arról nem is beszélve, hogy igencsak külföldinek számítasz nekik.


De nem is tudom miért válaszolok ezután a bunkózás után. Kell annyira ismerned már az angol nyelvet, hogy az egyetem honlapján eligazodj, mert szimpla felsőfokú nyelvvizsga bár jó alap, de még nem feltétlen elég a sulihoz.


Köszi mégegyszer..

2012. dec. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha angol nyelvterületen szeretnél továbbtanulni, akkor kell a TOEFL vizsa (kb. anyanyelvi szintű angol nyelvvizsga, a SAT vizsga vagy az ACT. És kell valamit felmutatnod, amitől te több vagy, mint a többi jelentkező, tehát azon kívül, hogy ezeket a teszteket isssszonyatosan jóra megírod, kimagaslóan jónak kell lenned abban, amit tanulni fogsz.

Sok sikert! :)

2013. jan. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esély van lehetőség nics!
2013. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!