Eveer kérdése:

Ausztriában magyarként?

Figyelt kérdés

most még gimibe járok. 5 éves nyelvi képzésre járok, B2 es német nyelvvizsgám van, ebben az évben érettségizek emelten németből.

linzben a johannes kepler universitätre szeretnék jelentkezni középiskola után.

kb minden második embertől mást hallottam a jelentkezésről,és külföldön tanulás menetéről,úgyhogy gondoltam itt is megkérdezem,hogy ez hogy is működik pontosan.

nah meg ha van valami tapasztalat/vélemény az JKU-val kapcsolatban azokat is szívesen fogadom:)

válaszaitokat előre is köszönöm :)



2013. jan. 5. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt nézz szét...hasznos lehet.


[link]

2013. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ausztriában B2es szint a beiratkozáshoz elég, de a bent maradáshoz nagyon kevés. (Emelt szintű érettségi is csak B2es szintű, nem nagy kihívás, ha már van nyelvvizsgád..)

Minimum C1es szintű tudás hiányában nem céloznék meg egyből egy külföldi egyetemet. Sokan járnak így, majd egy év után visszajönnek, mert nem tudják a vizsgákat teljesíteni.

Még sokat kell gyakorolnod a nyelvet, hiszen mindezekről magadnak kellene informálódni, gondolom nyelvtudás hiányában nem sikerült fellelned. Ausztriában több egyetem több szakán is csak beiratkozni kell, első évben szűrik ki a nem odavalókat. Vannak szakok, pl. pszichológia, orvosi, állatorvosi ahova külön felvételi kell, általában legtöbbre a január-február időszakban kell jelentkezni, a vizsgák nyáron vannak.

Ha komolyan gondolod, állj neki a németnek nagyon. Példaként mondanám, hogy Németországba a beiratkozáshoz C2es szintű nyelvvizsga szükséges, nem véletlenül. Tapasztalataim LMU-val vannak(München).

2013. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

megvan a C1-C2-es nyelvttudásom,többször is voltam már kint németországban iskolában 2-3 hónapra.

még úgy konkrétabban ennek azért nem olvastam utána mert először úgy gondoltam,hogy kikérdezem erről az embereket hogy ők mit tudnak,mik a tapasztalatok stb,és majd ezek után utánakeresek hogy hát hogy is működik ez valójában..tudom hogy hülyeség,csak szeretem az ilyeneket így csinálni. nem tudom miért..megszokás..


de köszönöm a válaszokat. :)

2013. jan. 6. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!