Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha szerbiai vagyok, és Magyaro...

Ha szerbiai vagyok, és Magyarországra szeretnék egyetemre menni, akkor a nálunk létező diplomamunka megfelel az érettségi követelményeknél a szakmai előkészítő tárgynak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
nem tom de plusz pontokat kapsz a felvételinél ha határontúli magyar vagy :)
2013. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, először is hova szeretnél jelentkezni? Nézd meg felvi.hu-n a követelményeket, és akkor abból kell érettségizni. Ugyebár te gondolom magyar+nyelv(angol,német,szerb) + választott (akármi, ami a követelmény!) -- ből fogsz érettségizni. És ha arra gondolsz, akkor igen, az érettségiket egyenértékűként fogják elfogadni a magyarországival. 2db ötös érettségivel megvan a 400 pontod, aztán +pont a nyelvvizsga, amit, ha már legalább 2 éve (lesz az több is...) tanulod a 'szerb nyelv és irodalom' tantárgyat + magyar tannyelvű a sulid + beküldesz egy kérvényt és befizetsz 23.000Ft-ot az oktatási hivatalban, akkor kapsz 40 pontot és elfogadják a szerbet, mint felsőfokú nyelvvizsga. :) DE! Ha nem küldesz be semmit, akkor is AZT HISZEM elfogadják 28 pont középszintűnek, - de ennek még utána kell járnod/járnom.

Szóval így már van 400+40+ ne adj isten van más nyelvvizsgád, pl angol közép akkor +28, ha meg emelt szintű érettségit is teszel 30% felett, akkor +50 pont többlet is jár, meg ha jobb is, mint 30%, akkor meg ne is beszéljünk. Ez így már 508 pont?! Fogalmam sincs hogyan?! de nagyon jól hangzik, habár a limit az 500. Lehet, hogy valamit rosszul mondtam az emelt érettségikkel kapcsolatban, hogy azt NEKÜNK hogy számolják, de úgy tudom 50.


Mindegy, én mindent leírtam most, lehet azt is, ami neked nem kell, de sok sikert (nekünk) :D !!!

2013. jan. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
zjuhh, megint én. hibáztam, nyelvvizsga többletpont maximum 40 lehet!! És ha angolból emeltezel, és netán van angol nyelvvizsgád is, akkor csak az angol emelt számít (+50)
2013. jan. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem pont erre gondoltam :D Szóval, érettségi követelmény a kivánt szakon: kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. szakmai előkészítő tárgy. A Szakmai előkészítő tárgy lehet: elektronikai alapismeretek, gépészeti alapismeretek, informatikai alapismeretek, környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek, közgazdasági alapismeretek.

Én érettségizek magyarból, matekból, meg a diplomamunka, ami adatbázis kezelés lesz. És azt nem tudom, hogy akkor a diplomamunkámat beszámitják, mondjuk informatikához, vagy külön kell irnom Magyarországon érettségit informatikából, v valamelyik másikból ?

2013. jan. 12. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, adatbaziskezeles gondolom a 3 erettsegi (valasztott) tantargyad temaja.. Ez ugye az informatika tantagyon belul van, szoval ez a 3. Tantargyad. Igy lesz erettsegid matekbol es informatika, szoval teljesitetted a feltetelt, elfogadjak. Csak kuldozgetni kell papirokat ossze vissza meg minden marhasag, de ezt majd ugyis megtudod juniusba, meg odebb van.
2013. jan. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szuper. Köszönöm :)
2013. jan. 15. 21:22
 7/7 anonim válasza:
Ne haragudj,nekem is lenne egy kérdésem az utolsó válaszadótól.Én is hasonló helyzetben vagyok csak nekem közgazdasági alapismeretekből kellene szakmai előkészítő tárgyat leraknom.És ezek szerint ha én eddig közgazdaságira jártam,nem fontos ezt a szakmai e.t.-at külön leraknom,hanem elfogadják az egyik tantárgyat,amiből érettségizek itt Szerbiában?nekünk kötelező érettségi tantárgy a számvitel meg magyar+választott tantárgy.Ez lehet mondjuk gazdaságtan alapjai,ügyviteli,marketing stb Tehát itt bármelyik tantárgyat elfogadják szakmai előkészítő tárgy helyett?
2013. jan. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!