Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha kulfoldre hozom a gyerekeim...

Ha kulfoldre hozom a gyerekeimet, es csak ideiglenes lakcimunk lesz, iskolaba tudom oket iratni? Vagy hozzam oket ki magantanulokkent? Vagy halasszunk evet?

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 09:22
 1/2 anonim válasza:

Mit értessz azalatt, hogy ideiglenes?

Én külföldön élek (Hollandia) de nem egészen tudom ezt a kérdést hova tenni... Onnantol kezdve, hogy egy helyi önkormányzatnál bejelentetted magad (érvényes utlevéllel és fél évesnél nem régebbi anyaköynvi kivonattal), az lesz az elsődleges és bejelentett lakcímed. Ezután adózni is kell itt, ráadásul annak mértékében hogy hányan laktok az adott cimen "egy" vagy "több mint egy személy"... Ha viszont nem jelented be a lakcímed ahol laksz (laktok), szerintem az iskolába iratást nem érinti, az elsődleges az hogy elérhetők legyetek az adott lakcimen. Viszont jó ha tudod hogy ha nem vagy bejelentkezve a címre ahol élsz akkor néhány dologba korlátozott vagy külföldiként, pl nem vehetsz fel hitelt, nem válallhatsz részletfizetést, nem vásárolhatsz autót se. Fizetés szempontjábol érintheti az iskoláztatást, de ha van pénz magántanulásra is akkor gondolom azzal nincs gond :)

2013. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy ideiglenes lakcím?


Huszonkét évvel ezelőttig volt ideiglenes lakcím Magyarországon, azóta ott nincs. Lakóhely és tartózkodási hely van.


Mindez Magyarországra érvényes, más országokban más szabályok vonatkozhatnak a lakcímbejelentésre. Általában nincs olyan, hogy "csak ideiglenes lakcím". Teljesen értelmetlen egy lakcímet ideiglenessé vagy véglegessé nyilvánítani, hiszen a lakó a végleges vagy állandó lakcímére sincs odakötve, bármikor elköltözhet.


Európában általában tankötelesség van, tehát ahol a gyermek lakik, ott kötelező iskolába járnia. Általában a lakcímet is kötelező bejelenteni; ennek pontos szabályai országtól függnek. Mindez teljesen független attól, hogy a magyar hatóságok miféle címeket tartanak rólad nyilván.

2013. febr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!