Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nektek mennyire tetszik ez a...

Nektek mennyire tetszik ez a két külföldi iskola?

Figyelt kérdés

Csak véleményekre lennék kíváncsi, hogy esetleg, ha valakinek van ideje megnézni a 2 egyetem honlapját mennyire találja jónak/szimpatikusnak. :)

Szerintetek egy magyar diáknak van esélye bejutni Amerikai iskolába?

Esetleg van itt olyan, aki külföldön tanult?

[link]

[link]


2013. febr. 10. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek nem éppen a jobbja az amerikai egyetemeknek...ráadásul az új-mexiói egyetem az USA tornádó-veszélyeztetett övezetében található, én oda biztos nem mennék.


Nem lehetetlen az USA-ba kijutni, csak nehéz, hosszú procedúra eredménye rengeteg drága vizsga letételével, nem beszélve a legalább felsőfokú nyelvtudásról. Ráadásul az amerikai egyetemek többsége fizetős, még ha kapnál is támogatást és ösztöndíjat, az sem fedezné minden tanulmányodat. nem beszélve a tankönyvekről, a sokkal drágább szállásról, mint itt Magyarországon, mindezek dollárban, tehát már a valutaváltással s buktad a pénzt. Álalában azok a magyarok, akik kint tanulnak, többségük gazdag, és akkor már úgyis kifizetik nekik a harvarni vagy princetpni diplomát.


Miért akarsz kint tanulni? Csak érdekel.


Amúgy itt van egy hasznos oldal, nézelődhetsz:


[link]

2013. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál! :)

Igazából még nem tudom, hogy hol szeretnék tanulni (külföld-belföld). Mindenképpen szeretnék innen elköltözni és, ha kitudnék menni az USA-ba tanulói vízummal nagyobb esélyem lenne arra, hogy kinnt is maradjak. Azt is tudom, hogy nem a legjobb egyetemek, de itt találtam olyan szakot, ami nagon érdekel. Kriminálpszivhológiát szeretnék tanulni, de sajnos itt nincs erre kereslet, nem is nagyon alkalmaznak rendőrségi ügyeknél sem.

A link is nagyon hasznos, ha több időm lesz áttanulmányozom, köszi!!

2013. febr. 10. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik egyetem sem top-ranked, de nem is ezt kell feltétlenül nézni. Mind a kettő korrekt helyen van abból a szempontból, hogy nem kell a gatyádat is ráfizetni a megélhetésre.

Én sem választanám az New-Mexikóban lévő egyetemet, mert nem mennék alapból a déli határ közelében, kivétel ez alól California, de az meg drága.

Van esély egyébként bejutni, én nekem pl Fulbright ösztöndíjjal sikerült (keress rá ha érdekel), de tényleg hosszú folyamat, bár nem különösebben költséges.

2013. febr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eastern New Mexico teljes hulladek (meg a state flagshp UoNM Albuquerque-ben is marha gyenge), UW Milwaukee sokkal jobb, de ez sem hudefasza. UW Madison az vilagszinten is top egyetem, elkepesztoen eros, de a Milwaukee-i kampusza szodaval elmegy kategoria csupan.


Mi alapjan valasztottad ezeket? Ha tajekozodni akarsz, nezd meg az ARWU, a QS es a TIMES ranglistait, illetve arrol, hogy amerikaiak mit gondolnak a sajat egyetemeikrol (undergrad szinten) a US News listajat (fo, college, es regionalis egyetemeket is).


Remelem tudod, mi kell, milyen vizsgak. Magyar erettsegi senkit sem erdekel. IELTS/TOEFL nyelvvizsga mindenhova kell. Gyengebb egyetemre konyebb bejutni, ez evidencia, azonban allami egyetemek osztondijat, plane teljes osztondijat kulfoldieknek elenyeszo szamban adnak.

2013. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!