Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Művészettörténet szak Bécsben-...

Művészettörténet szak Bécsben- meg lehet élni ott a kultúrából?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bécsbe fogok menni tanulni, felmerült bennem a művtöri szak ötlete, mert nagyon érdekel, szívesen foglalkoznék vele egy életen át. Viszont az otthoni helyzetet nézve, a kultúrára manapság nem igazán van pénz és kereslet. Bár Bécset nevezik a kultúra fővárosának is, de félek, hogy ott se jobb a helyzet. Igazából én tökéletesen elégedett lennék, ha munkát kapnék egy szép múzeumban/galériában, szervezhetnék kiállításokat, ilyesmik. Kinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Kérem, csak olyan írjon, aki Bécsben él/élt, és érdemi információval tud szolgálni.
2013. febr. 17. 19:41
 1/2 Retekszisz ***** válasza:
Sajnos kicsi rá az esély, az uni wienes művtöriseknek nem jellemző a jó állás, maximum valamit kutatgatnak. Inkább azoknak jön össze, akik a dieangewandtén végeztek, de oda magyarként nem sok esélyed van bekerülni.
2013. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kim Bo Mao ***** válasza:

Most voltam az angewandtén felvételizni :)

Én nem, de egy másik magyar srác bejutott, és igazából nem a képessége miatt, hanem az interjú miatt. :)

Amúgy ha a művtöri érdekel, lehet restaurálónak kéne tanulnod, abból biztos megélsz, mert Bécsben mindig restaurálnak (pl.: épületeket, szobrokat).

2014. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!