Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elsős gimis vagyok és anyáék szeretnék, hogy kimenjek egy évre külföldre tanulni. A nővérem barátnője 16 évesen egy évet töltött Finnországban, ezt adta nekik az ötlete. A keresztapám amerikai, New Yorkban él és ott tanít egy helyi iskolában, ahova kaptam ösztöndíjat. Az angollal nincs bajom, középfokúm van belőle, de mivel egy év ott kint rengeteg pénzbe fog kerülni, nem tudom, hogy elfogadhatok- egy ilyen lehetőséget. Tudom, hogy hatalmas dolog lenne, ha kimennék, márcsak a nyelvtanulás miatt, de félek, hogy annak ellenére, hogy a szüleim jól keresnek, rengeteg pénzt kell rám költeniük, hiszen mégiscsak válság van, és ott a húgom meg a nővérem is. Ti mit tennétek a helyemben? Elfogadnátok ezt a lehetőséget?

15/L



2013. febr. 28. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, nem látom, mi értelme az egésznek. Egy év alatt pont egy év lemaradásba kerülsz az itteni iskolához képest, pusztán nyelvtanulás céljából meg nem látom hasznosnak ezt.

Az oktatás színvonala meg nem jobb annyival, hogy bármiféle előnyre tegyél szert egy év alatt.

2013. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dubi ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Középiskolába még nem éri meg kimenni sok pénzért, a nyelvet lehet, hogy így sem tanulnád meg rendesen. 1 év azért nem jelent felsőfokút (sajnos).
2013. márc. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mindenképpen talpraesettebb lennél, jobb lenne a rálátásod a világra, tájékozottabb lennél, és persze a nyelvet is megtanulnád. ha nem lenne rá anyagi keret, akkor a szüleid nem erőltetnék. dönts, ahogy szeretnél, én azt gondolom, nagyon jó lehetőség, én biztosan nem hagynám ki. még olyan kapcsolatokat is kiépíthetsz, ami a jövőben a segítséged lehet. az 1 év lemaradás a gimiben meg olyan mindegy, nem oszt, nem szoroz.
2013. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ki kell menned, ha egy ilyen lehetőség az öledbe pottyan. Önerőből megszerezni egy amerikai ösztöndíjat horror, elég nehéz. Élj a lehetőséggel.
2013. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszintén? Én lennék a világ legboldogabb embere, hogyha annyi pénze lenne a szüleimnek ha már ezt fölajánlanák. Én természetesen azonnal mennék. Nem kéne kétszer mondani. Minden álmom az, hogy kint tanuljak.

De ez teljesen esélytelen már abból a szempontból nézve, hogy kenyérre nincs pénzünk. =/


16/L

2013. márc. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!