Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában a zenetanulás...

Ausztriában a zenetanulás melyik intézményben lehetséges magyarok számára?

Figyelt kérdés

Ausztriában szeretnék tanulni. Lehetőleg Grazban esetleg Salzburgban vagy Bécsben, mindenképppen zenei területen.

Van esetleg valakinek tapasztalata a tanulás mikéntjéről és a feltételekről? ..milyen teendők vannak? meddig kell jelentkezni?...mi a menete? milyen tandíj van?...


Ill. munkát, a tanulás mellett, hogyan lehet vállalni?



2013. márc. 1. 06:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Bécsben az Universität für mMsik und darstellende Kunst egy zene művészeti egyetem. Vannak ott magyarok is.

Az osztrák egyetemeken nincsen tandíj, csak ÖH díj, ami kb 20€. Nos, ha ausztria, akkor gondolom tudsz németül, legalább egy B2-es szinten, és van, vagy lesz májusban egy érettségid?! Ha ezeknek a feltételeknek megfelelsz, jelentkezz nyugodtan, ha még lehete, bár azt a suli oldalán úgyis megtalálod. Van ahova van felvételi, van ahova nincs. Mivel ezt művészeti egyetem, így ide van, akár csak az Univerität für angevandte Kunst-ra. Én ez utóbbira akartam jelentkezni, de a portfólió beadásánál elvéreztem volna, így megyek a TU-ra.

Az oldalon mindent leírnak, hogy mi a menete a jelentkezésnek. Minden intézménynél másképp megy. Van ahol egy Anmeldeformulart kitöltesz, és beküldöd, majd jön a levél a postafiókba, hogy látni szeretnének, bemész, Guten Tag! és lehet ennyi volt.

Nekem ismerőseim mesélték, hogy a TU-n ahova egy B2-es középfokú nyelvvizsgát kértek, a felvételinél kérdeztek tőle valamit, a háromnegyedét nem értette, motyogott valamit, látták, hogy minden irata megvan, a bizije ott fekszik az asztalon, a nyelvizsgapapír megvan. Felvették és ott tanul 2 éve. Van ahol nagyon szigorúnak harangozzák be és közben fó*asz se, de van ahol be kell ülnöd és írnod egy tesztet, de úgy, hogy mielőtt bemész mindent ki kell pakolnod. Se telefon se kulcs, de van, hogy a tollat is ők adják.

Jól elkanyarodtam, de hazsnos, ha tudod.

Van a STEOP. Egy igen durva vizsgarendszer. Egy átlagos Egyetem, pl a WU, vagy az Uni Wien 2000 diákot vesznek fel, félévkor kiszornak cirka 1500-at. (!) Egyszer bukhatsz, van egy javítási lehetőség, ha azon is zakózol vége a tanulmányaidnak. Ezért is vesznek fel mindenkit egyetemre, akármilyen is a bizid, vagy az érettségid. Ha van egy full 2-es érettségid, nekik az is tökéletes. Felvesznek, de úgy vannak vele, hogy ha nem bírod, úgyis kihullasz.

Munka. Az első évben nem ajánlott, a tanulás kerüljön előtérbe. A megélés Bécsben 500€-ra jön ki. És ekkor nagyon spórolsz. Kényelmesen olyan 6-800€-ból jöhetsz ki havonta.

Bármi kérdésed van írj privátba, segítek, én októberben kezdek a Technische Univerität VWU előkészítőjén. :)

2013. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem. Az irataidat, a bizidet és azon fontos kellékeket, amelyek kellenek az egyetemnek, le kell fordíttatnod egy hivatalos fordító irodában. (De lehet, hogy az osztrák-magyar nagykövetség a legjobb hely erre)
2013. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!