Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban lehet magyar...

Németországban lehet magyar jogosítványt szerezni?

Figyelt kérdés
Kint élek, látogatóba járok csak ghaza 1-1- hétre, és így nagyon elhúzódna. Van kint valamiféle mód amivel atz anyanyelvemen vizsgázhatnék?
2013. márc. 1. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Ezt csak ott(Németországban) tudják megválaszolni!
2013. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
jól megnevettettél,köszi
2013. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

Ha kint élsz, tudsz németül, nem? Akkor minek akarod magyarul?

Ha meg nem tudsz németül, miért élsz kint?


Amúgy ezt inkább egy német oldalon kérdezd meg, vagy a helyi szerveknél Németországban.

2013. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Németországban is van lehetőség a következőre.

Uniós országokban a vizsgára kérhetsz tolmácsot. Természetesen ki kell fizetni.

Angliában a következőképpen zajlik ha valaki nem tud jól angolul akkor a saját anyanyelvén kérhet a kresz vizsga idejére tolmácsot. A kresz vizsga kérdéseket CD formájában kapja az ember hogy otthon tanulhasson. Külön kell kérni a saját anyanyelvedről készült CD-t (ami + pénzbe kerül) ha nincsen akkor meg kell kérned egy ismerőst aki tud németül, hogy fordítsa le neked a Cd-t. A vizsgára mindenképpen kérhetsz tolmácsot.

A vezetési vizsgánál is kérhetsz (ha van) magyar vizsgáztatót. Ha nincs akkor kérheted hogy a magyar oktatód jelen legyen. Ha olyan sincsen akkor a minimális szavakat meg kell tanulnod. Pl: Következő sarkon jobbra. Körforgalom után balra stb...

Jó magam is így vizsgáztam. Kersz vizsgánál kaptam tolmácsot, és a vezetésnél segítségemre volt az oktatóm mert ő magyar. Legalábbis Angliában így működik. Egyébként érdemes elolvasni az oldal ahol írnak a német jogosítvány megszerzéséről, oda le van írva hogy külföldi állampolgár hogy tud jogosítványt szerezni.

2013. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm az értelmes választ! Az elözőeknek meg csak válaszolni szeretnék! Azért élek kint, mert itt kaptam munkát... Nyelvvizsgám van, de a nyelvtudásom nem érzem elég erösnek ahhoz hogy sikeres kresz vizsgát tegyek mert van akinek ez még MAGYARUL sem megy...
2013. márc. 1. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Senkit nem érdekel, hogy Angliában mi a szokás!
2013. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:53

Kötekedni tudtok ám, de a kérdésre válaszolni nem.

A gyengébb felfogásúaknak vagyis neked is írom.. Írtam hogy UNIÓS országokban van lehetőség a saját anyanyelved szerint jogosítványt szerezni. Azért írtam le Angliát, mert ott így működik, és minden uniós országban így működik.. De olvasni, megérte biztos nehéz volt, viszont kötekedni már könnyebb.. Ismeretlenül minden következmény nélkül.. Csak sajnálni tudlak mert biztos más viselkedést nem ismersz az irigységen, és kötekedésen kívül..

üdv

2013. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!