Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában élő fiatalok/tinik...

Angliában élő fiatalok/tinik milyen a suli?

Figyelt kérdés

Egyetem,általános,gimi bármi.

Milyen a sulitok? Szép?

kedvesek a tanulók?tanárok?

Milyen volt az első nap a suliban?

Hamar beilezkedtetek?

Meséljetek a sulitokról!

Csak normáilis válaszokat.kösszönöm

Bocsánatott kérek a helyesírásért



2013. márc. 16. 12:27
 1/5 anonim válasza:
ez az első évem itt Angliában, 13 vagyok és lány, secondary girl schoolba járok kilencedik osztályba ami tulajdonképpen a harmadiknak számít. magas színvonalú iskolába járok, szépen rendben van tartva. az angliai emberek NAGYON furák... néha már kicsapják nálam a biztosítékot.. az első 1-2 hónapban még jópofiztak meg kedvesek voltak velem, de most már így novemberben kb le se szarnak, nem nagyon érdekli őket hogy nincsen egy barátom se... azt mondják hogy azért nem barátkoznak velem mert nem értem őket, ami nem igaz mert nem egy tanár mondja hogy 1-2 dolgot sokkal jobban értek mint az angolok, és hogy nagyon sokat fejlődött a nyelvtudásom év eleje óta. ha valakivel épp nem beszélgetnek a többiek és kénytelen velem beszélni akkor teljesen korrektül elbeszélgetünk, amikor figyelem miről beszélnek a többiek őket is nagyjából megértem, szóval nem értem az összefüggést. értem én hogy bevándorló vagyok, de nagyon nem én vagyok az egyetlen. az iskolának (észrevételeim szerint) a fele nem angol. a tanárok segítőkészek, de nem mindegyik. nekem néha szokott segíteni egy külön ezzel foglalkozó tanár és akkor egy-egy órából többet értek mint egyébként. még így a közösséghez visszatérve.. egy nap 2 szünetünk van, mindkettőben eszünk és beszélgetünk. általánosan mindenki egy külön brigáddal van mindig, de mivel velem nem nagyon beszélnek sokszor körbejárom az iskolát és keresek olyanokat akik hajlandóak szóba állni velem. nagyjából az összes megkérdezte hogy általában kikkel lógok és mikor mondom hogy mindig azokkal akik beszélnek velem nagyon furán néznek rám... a legrosszabb az egészbe az hogy egyetlen magyar sincs az iskolában... bocsi ha hosszú lett, de ez mind válasz a kérdéseidre >,< remélem okosabb lettél :D
2013. nov. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
uhh most naggggggyon megijesztettél!(direkt írtam sok gy-vel) én most készülök angliába, októberben leszek 15 és eddig is féltem, hogy mi lesz, ha esetleg nem lesznek barátaim, vagy mindenki úgy fog rám nézni mint valami romlott húsra, vagy mint egy kívűlállóra, de most már rettegek. főleg, hogy én nem londonba, hanem egy kifejezetten kis városba fogok lakni és ott nincs sok bevándorló. remélem, hogy ez a szokás várostól/falutól/emberektől függ és remélem, hogy valamennyire befogadóak lesznek az emberek, de azért most jól berezeltem.:(
2014. júl. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
En kanadaban vagyok, 16 eves de nincs mese meg kell tanulni angolul.. ha megtanulsz, lesznek haverok, banda, csajok stb de az, hogy hogyan tanulj meg angolul amikor a google fordito egy adag sz a r az jo kerdes, ti hogyan csinaljatok??
2015. márc. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Elso valaszolo vagyok, most mar 11-edikbe jarok, utolso ev. Jelenleg szuk idon belul kell megvalasztani hogy merre tovabb. Lehet menni college-ba ahol egy kifejezett szakot lehet tanulni, olyan szinten amire jelentkezunk vagy amire folvesznek a GCSE (erettsegi) jegyeink alapjan. Ezen kivul van sixth form. Ott kulon tantargyakat lehet tanulni magasabb szinten, ezt hivjak A-levelnek ami kozelebb all a magyar erettsegi szintjehez. Nagyon nehez a valasztas, alig segitenek es stresszes idoszak. Ugy kell sulit valasztani hog
2016. jan. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Folytatom, elnezest.

Ugy kell sulit valasztani hogy a vegzettseggel amit ott el lehet erni bejussunk az egyetemre amire szeretnenk. Az emberekrol a velemenyem nem sokat valtozott, szemely szerint a tanarok egyre rosszabbak es nem tanitanak meg rendesen. Ha talalsz 1-2 embert akivel jokat beszelsz akkor sinen vagy :)

2016. jan. 18. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!