Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanulás Skóciában? Mit kell...

Voli Ben kérdése:

Tanulás Skóciában? Mit kell tudnom erről?

Figyelt kérdés

Az edinburg-i egyetem gépész karára szeretnék menni.(11-es vagyok, gépész iskolában tanulok)

A suli honlapján próbáltam szétnézni, de nem minden világos.

Milyen feltételeket kell teljesítenem ahhoz, hogy bekerülhessek a suliba? Gondolok itt arra, hogy elfogadják-e a Magyarországon szerzett érettségit? Minden tantárgy jegye számít? Úgy gondoltam, hogy matekból emeltet csinálnék, fizikából pedig közép(esetleg, ha nagyon muszály akkor abból is emelt). Ha jól tudom elvileg fizetik a tandíjat, nekem csak a lakást és az étkezést kell megoldanom, aminél szerintem havi 800-1000 fonttal számolhatok(írjátok meg ha nem ennyi).

A magyarországi jogosítványt tudom kint használni, vagy ott is meg kell szerezni külön? Ha dolgozok az egyetem mellett abból elvileg fizetek adót, igaz? Ez azt jelenti, hogy elkezdődik a kinti életem, számolhatok arra, hogy X év múlva megkaphatom az állampolgárságot, vagy az csak az egyetem elvégzése utántól kezdődik?

Nagyjából ezek a kérdések merültek fel elsősorban.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és, hogy végigolvastad a kis "regényemet".



2013. márc. 18. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Irj egy emailt a suli international office cimére, ők tudnak segíteni, hogy magyar diáktól mik a pontos követelemények - de mivel Edinburgh azért egy elég színvonalas suli nem lepődj meg ha azt válaszolják, hogy 5-6 tárgyból színötös( a kapcsolódó tárgyakból lehet emelt kell) + IELTS/TOEFL nyelvvizsga. Tandíjat fizetik a SAAS-on keresztül, abból az összegből amit írtál ha nincsenek nagy igényeid akkor kényelmesen ki lehet jönni. A jogsihoz azt hiszem ki kell váltani valami nemzetközi papirt kb 1-2ezer forint. Dolgozni diákként csak heti 20órát dolgozhatsz, gépészmérnökin ebben a suliban szerintem nem lesz ilyenekre időd,energiád.

Az állampolgárság nem attól függ, hogy fizetsz-e adót vagy sem:) Kicsit bonyolultabb..de három év után tényleg jogosult vagy már pl. hitelt felvenni. Hajrá!:)

2013. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást/tanácsot!


Szép napot!

2013. márc. 21. 15:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia kérdező? Mizu?
2017. júl. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!