Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék írországban vagy...

Szeretnék írországban vagy angliában tölteni egy-két hónapot, de nem szeretnék nyelvtanfolyamra járni, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kényeskedő, de azért mosogatni meg porszívózni se szeretnék kimenni, más munkát pedig ír és brit munkatapasztalat nélkül nem kapnék. Szívesen tanulnék kint, de az angolt már jobban beszélem, mintsem hogy kimenjek egy nyelviskolába, pénzkidobás lenne. Van valami ötletetek mit csinálhatnék kint? :)
2013. márc. 24. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy kimész turistaként, vagy dolgozol vagy tanulsz.Az utolsó kettő nem szimpi akkor kezdj el gyűjteni 1-2hónap nyaralás azért elég drága. Sajnos ennyi, más alternatíva nincs, te döntésed, hogy itthon összeszeded rá a pénzt és kimész utazgatni (vagy valamilyen tanfolyamra-nem csak nyelvtanfolyamok vannak). Ha nincs munkatapasztalatod, jó végzettséged akkor igen, kényeskedés válogatni, hogy milyen munkát vállalsz el és milyet nem( hacsak nem vagy még nagyon fiatal aki még otthon lakik stb.) - viszont 1-2hónapra nem fognak felvenni ilyen szállodai, éttermi egyéb munkákra minimum 5-6hónapot vállalni kéne.
2013. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van munkám és ebben a félévben diplomázom. Nem szeretnék akármit elvállalni, szerencsére abban a helyzetben vagyok, hogy válogathatok. De nem írtam, hogy nem szeretnék tanulni, mert de, csak nem nyelvet, mert az már megy. Ezért kérdeztem a tanulás külföldön kategóriában, mert tanulni szeretnék, csak nem nyelvet. Egy csomó amerikai barátom járt így nyáron külföldön, hogy pár hónapot tanultak, de nem tudom, hogy európaiaknak is nyitva állnak-e ilyen lehetőségek, és reménykedtem, hogy valaki, akinek már van tapasztalata tud válaszolni.
2013. márc. 24. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Igen akkor így van lehetőséged! Nyári sulik tényleg vannak rengeteg egyetem tart ilyet, vannak fizetősök meg megpályázhatós "ingyenesek" ,érdemes ugye olyat keresni ami a szakodhoz megy ill. különböző kurzusok, kutatási munkák is vannak. Most pl találomra beírtam, hogy Uni of Bristol summer school és már ki is dobta - szánj rá egy hétvégét a kutakodásra rengeteg jó lehetőség van a legtöbb egyetemen, mindenképp megéri kimenni!:)

2013. márc. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!