Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Üdv! Külföldi továbbtanulásról...

Üdv! Külföldi továbbtanulásról lenne néhány kérdésem, tudnátok segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most 10. osztályos vagyok egy gimnáziumban,rendelkezem egy C1-es angol nyelvvizsgával,illetve emelt német nyelvi osztályba járok,remélhetőleg 4.re németből is meglesz a felsőfok.Külföldön szeretnék továbbtanulni,Németország,Ausztria,Amerika,Anglia jöhet szóba(de ez még bőven változhat).A kérdésem az,hogy milyen kint a diákélet,mennyire tudnak a külföldiek beilleszkedni ,milyen pénzügyi terheket vonzzanak,illetve ösztöndíjra van-e lehetőség?Hallottam hideget,meleget,hogy nem is érdemes kimenni....nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok?

Jogi pálya érdekelne:)

Válaszokat előre is köszönöm,és bocsánat,hogy ilyen hosszúra sikeredett!


2013. ápr. 27. 21:13
 1/2 dianalayla válasza:

Hali. 10.es vagy, van idod meg alaposan atgondolni. Persze nem lehetetlen mindent lehet csak akarni kell, mindenesetre sokkal nehezebb dolgod lesz idegen orszagban, idegen nyelven az idegen torvenyeket tanulni. Gondolj bele sokan meg a magyar nyelvu jogi szoveget sem ertik, magyarul sem egyszeru megtanulni. Persze tobbet keresnel kulfoldon az teny, kerdes h nem lenne e kesobbiekben hatranyodra, hogy nem anyanyelvi szinten beszelsz, hiszen fontos h minden egyes szot alaposan ertelmezz, s megtalald a kiskapukat. Ha van lehetoseged ra, ne hagyd ki, probalj meg kulfoldon tanulni de ne jogot valassz inkabb valami mast. Persze ez csak az en velemenyem.

Meg egy dolog,ha bevallalod a kulfoldi eletet, figyelj oda mindenre, nagyon sok segitokesz ember van, ugyanakkor sokan megprobaljak kihasznalni a kulfoldieket, legyen szo munkarol, lakasrol...szemelyes tapasztalat:/

Remelem nem ijesztettelek el , aztan akarhogy is dontessz, kivanok sok sikert a tovabbiakban!:)

2013. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

A joghoz éppen ezért nem is ragaszkodom annyira,csak abban vagyok biztos,hogy kint szeretnék élni.Sajnos olyan helyen lakom,ahol nem tudnék ilyesmi szakmával elhelyezkedni,illetve ,ha Pestre kellene költöznöm,ott ugyan úgy éreznék,mint külföldön,mert még soha nem éltem olyan nagy városban.

2013. máj. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!