Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan juthatok ki külföldi...

Hogyan juthatok ki külföldi egyetemre? Van esélyem? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretnék kijutni egy külföldi egyetemre, de nem Erasmusszal például, hanem "rendesen"..... Nem itt szeretnék elkezdeni egy egyetemet és ezáltal kijutni mondjuk egy évre külföldre, hanem rendesen ott szeretnék tanulni, oda járni, ott kezdeni és ott is végezni. Viszont fizetősön nem hinném, hogy menne, mert azért annyi pénzünk nincs. Úgyhogy gondolom ösztöndíj kéne, de semmit nem tudok ezekről. Pedig hamarosan döntenem kell. Van valami megoldás? Esélyem van rá egyáltalán? Ez pontosan hogyan működik? Egyáltalán jelentkezni hogyan kell?

Légyszíves csak normális és rendes válaszokat írjatok! Elsősorban azok véleményére, tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknek sikerült valahogy kijutniuk, de persze bárki más is írhat, aki tud erről valamit. :)

Előre is köszönöm!

Sziasztok!



2013. máj. 20. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

így ez elég kevés információ... melyik országba szeretnél menni, milyen képzés érdekel?

mert pl. Dániában ingyenes az egyetem - ott csak az "életet" magát kellene fizetni, és nincs szükség ösztöndíjra.

2013. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Franciaországba szeretnék menni, viszont a képzést nem tudom, egyelőre avval foglalatoskodtam, hogy kijutni hogyan lehetne. Annyi biztos, hogy bölcsészettudományi. De csak egy évem van, most vagyok tizenegyedikes. Tudom, hogy nem hajt még a tatár, de azért jó lenne végre többet tudni és tervezni.
2013. máj. 20. 14:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

franciául vagy angolul szeretnél kint tanulni?

[link]

[link]

ezeket böngészd, sok hasznos infót találsz. egyébként 150-600 EUR közt van egy évre a tandíj, ami forintba átszámítva 40 000-170 000. Ehhez nem kell ösztöndíj, ha vállalsz munkát, ki tudod fizetni. Igazándiból muszáj lesz melóznod a megélhetés miatt, tehát ez már nem oszt, nem szoroz. A baj inkább akkor van, ha nem találsz munkát, vagy csak rossz munkaidős, minimálbéreseket, amire igen nagy az esély. Ha a munkahely megvan, onnantól zöld az út.

2013. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Áttanulmányozom a két oldalt.
2013. máj. 26. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!