Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ebben az esetben milyen...

Ebben az esetben milyen lehetőségeim vannak arra, hogy külföldön tanuljak? Van olyan ösztöndíj, ami teljesen fedezi a költségeket?

Figyelt kérdés

Már elég régóta nézem az ösztöndíjakat, külföldi tanulási lehetőségeket, de sajnos nem találtam olyat, amit megengedhetnénk magunknak. Most 10.-es vagyok, 1 hónap híján 17 éves. Az osztályomban az egyik legjobb tanuló vagyok, nagyon jó a nyelvérzékem is. Minden versenyen, pályázaton indulok, amin csak tudok, és rendszerint kiemelkedő eredményt érek el. Nagyon szeretnék külföldön eltölteni egy tanévet, vagy akár csak 1-2 hónapot, a világ bármely pontján, viszont nem találtam olyan ösztöndíjat, amit nem a diák családjának kell megtéríteni. Itt, a gyakorikérdéseken láttam, hogy valaki írta, hogy vannak teljesen finanszírozott ösztöndíjak, de csak nagyon rossz anyagi körülmények között élőknek. Egyrészt hosszas keresés után sem találtam ilyet, másrészt nem igazán tudom, hogy egyáltalán annak számítok-e.(Ha valaki ebben tudna segíteni röviden felvázolnám az anyagi helyzetünket.)Illetve azt szeretném megtudni, hogy van-e olyan ösztöndíj amit teljesen megtérítenek, és esetleg nem csak hátrányos helyzetű diákok pályázhatják meg?

Végül még annyit fűznék hozzá, hogy nagyon elszomorít, hogy szinte semmi esélyem sincs külföldön tanulni, annak ellenére, hogy a képességeim és a szorgalmam megvannak hozzá, ellenben több évfolyamtársam és ismerősöm, akik nem is tanulnak, sőt legtöbbjük csak azért kapott kegyelem 2-est, hogy elmehessenek a suliból kijutnak külföldre, mert a szüleik ki tudják fizetni.



2013. máj. 30. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Osztondijakat az adott egyetemek honlapjan kell nezni, mindegyik mast es mas mertekben ajanl fel. Pl. [link] vagy [link]


Szamos amerikai, es par brit egyetem ad need blind osztondijat, magyaran annyit amennyire szukseged van, es a felvetelinel nem szempont, hogy kulfoldi vagy-e avagy sem. A lenyeg, hogy bar akadnak egyetemek feletti, es azokon ativelo osztondijak, azert jellemzoen a legtobbet az adott egyetem adminisztralja, igy mindenhol masok a lehetosegek es kovetelmenyek.


Kegyelemkettessel meg ertelmes intezmenybe nem jutsz be...

2013. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megnézem majd a linkeket, amiket küldtél. :)
2013. máj. 31. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!