Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan kaphatnék ERASMUS-oskén...

Hogyan kaphatnék ERASMUS-osként több pénzt az államtól?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagy örömömre ősztől mehetek ki külföldre egy fél évre tanulni. A baj viszont az, hogy egy picit rosszul jelöltem meg a kinttartózkodásom idejét. Október elsejétől igényeltem meg az ERASMUS támogatást. Mint kiderült, tényleg akkor kezdődik kint a félév, tehát ebből a szempontból ezt nem rontottam el, viszont....... Viszont azt nem tudtam, hogy a félév előtt kötelezően részt kell venni egy úgynevezett üdvözlő héten. Ez pedig szeptemberben van és kötelező, így hát a szállásigénylést is szeptember 1-re nyújtottam be. Ez azt jelenti, hogy már szeptemberben kell ugye a szállás, mert akkor már kint kell lennem, de csak októbertől kértem ösztöndíj-támogatást. Ha tudtam volna, hogy lesz egy ilyen kötelező hét, akkor természetesen szeptembertől kértem volna. Ezért szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnék gyorsan ez ügyben intézkedni, hogy kapjak szeptemberre is pénzt az államtól. Úgy tudom, ha fél évre megy ki valaki ERASMUSSAL, az is hosszabbítható év közben. Ezen az úton talán valami előhosszabbítást meg lehetne próbálni? Vagy más ötlet?

2013. jún. 9. 17:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!