Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az összes jegyet számolni...

Az összes jegyet számolni kell középiskolai GPA számításnál?

Figyelt kérdés
Hogy tudom átszámítani a jegyeimet? Már annyi mindent kerestem a neten.. Tudom hogy az amerikai középiskolások 10-11.-be olyan tantárgyakat vesznek fel amilyeneket akarnak, de akkor nekem az összes tanult tantárgyat számítanom kell? Mind a 11-et?
2013. júl. 6. 11:29
 1/1 anonim válasza:

GPA-nek az a lényege hogy nem csak az elért érdemjegy (greade) hanem az adott tandtárgy óraszóma(credit hours) is számít.. a jegyeidet kell megszorozni az adott tandtárgy óraszámával majd ezek összegét kell elosztani az össz óraszámmal, de ezt neked elég nehéz lesz, egyrészt mert te nem betűket kapsz hanem számokat, mástért meg az óraszám is máshogy van... pl az B+ az ér 3.33at, a C- az asszem 1.7 stb.


ha egy tantárgyból ami 3 credit kapsz C- t egy másikbol ami 4 credit kapsz A- t és csak ez a két tantárgyad van akkor a GPA-d (1.7*3+3.7*4)/7=2.84 (C- ér 1.7-et, az A- 3.7-et ha jól emlékszem, de nézz utánka a számoknak pontosan, régen volt már ;)

2013. júl. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!