Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi tanuláshoz milyen...

Külföldi tanuláshoz milyen bankkártyát javasoltok?

Figyelt kérdés
ERASMUS-szal megyek ki fél évre, EU-s orzságba. Kell majd nagyobb összegeket utalni euróban a szállás miatt, és a támogatást is euróban kapom meg a bankszámlámra. A többi dolgot is ugye euróban kell intézni. A kérdésem, hogy belföldi, vagy külföldi banknál nyissak-e számlát? Főbb szempontok: átváltási költség minél kisebb legyen(ha lehet, ne is legyen), számlakezelési költség, pénzfelvétel díja. Ha ti tudtok még fontos szempontot, írjátok csak nyugodtan. A lényeg, hogy minél olcsóbban megússzam ezt az egészet. Köszi. :)

2013. júl. 26. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Kint a bankok az emberek barátai. Ha Ausztriába mész, akkorBank Austria, vagy Erste.
2013. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tavasszal megyek ki én is Olaszországba, különösebben nem tudok róla semmit, csak annyit, hogy eléggé át szokták verni azokat, akik nem tájékozódnak megfelelően. És amúgy szerintem mindenképp ott kell számlát nyitni, az itthoni erre nem jó, kint fel se tudod venni róla a pénzed.
2013. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 noemi4 ***** válasza:
de fizetni tudsz vele, nem? nekem az otp-től azt írták, hogy attól függ milyen dombornyomat vagy mi van a kártyán VISA, mastercard stb. ha elfogadják a boltban akárhol is vagy, akkor fizetni tudsz vele, meg a neten is tudsz átutalni akármilyen számlára, csak a pénzfelvételt nem tudom.
2013. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En ugy sejtem, elégé körülményes külföldi szamlarol élni, de lehet, böven lehet, ez ma már nem mindig van igy.

Azert elsö körben nezz utana v erdeklödd meg, mi az ára az itthoni bankszamlarol valo:


- kezpenzfelvetelnek(honnan tudsz fölvenni)

- bankkártyás fizetésnek

- hitelkártyás fizetésnek

- elfelejtettem valamit?


gondolom sacc per kb olyan 2-4000- EURt költhetsz szemeszterenként, ebböl kiszamolhatod az összeget.

Eleg jelentös, h erdekeljen?


Ezt vesd össze azzal, amit az ottani szamla jelent.Azert a szamlanyitas nem akkora anyagi teher, sztem. De nehany orszagban szep föladat...:)


Atutalni egy itteni euroszamlarol erdemes, az uj eus regulakkal.

En egyszer egy amcsi sractol PayPal-on keresztul kaptam a penzt, nagyon olcso volt. Ehhez elöbb a Paypal regisztracioval össze kell kotni a bankszamlat.

2013. aug. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!