Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van remeny elhelyezkedni...

Van remeny elhelyezkedni magyar alapdiplomaval jogaszkent Ausztriaban?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Magyarorszagon vegeztem el a jogi kart, majd Becsben tanultam nemzetközi es unios uzleti jogot angol nyelven. Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy magyar alapdiplomaval Ausztriaban merre erdemes/lehet lepeseket tenni? A nemet nyelv ismerete termeszetesen alap.

2013. aug. 7. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Ez így nagyon kevés, esélytelen lesz sajnos.
2013. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hm... ez tömör volt es nem tul pozitiv:) Egyebkent tisztaban vagyok vele, hogy ez igy keves, pont ezert töröm a fejem a következö lepesen es ezert lennek kivancsi arra, hogy van- e valakinek poziziv tapasztalata, aki hasonlo cipoben jar(t).

A nemet nyelvre vonatkozo mondatot ugy ertettem, hogy az alapveto fontossagu, ezzel tisztaban vagyok! (kicsit felreertheto volt a megfogalmazasom)

2013. aug. 7. 13:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van remény, a magyar jogi képzés elég jó. De nem igazán értelek. Beszélsz németül, szóval utána tudnál nézni, kérdezni ausztriai emberektől. Ráadásul Bécsben is tanultál, az megint pozitívum. Tőlünk nyugatabbra más a rendszer, nem csak az juthat jó álláshoz akinek jó kapcsolatai vannak, hanem akinek tényleges kapacitása van rá. Szerintem simán találhatsz jó állást ott, csak a gyakorlati kérdéseknek kellene utána nézned ottani információk alapján, tehát egyáltalán nem értem miért itt tetted fel a kérdésed. Neked kellene tudnod hogy mit akarsz és utána nézned német nyelven, hogy ebből mire és hogyan van lehetőséged.
2013. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Ja, de amúgy talán még némettudás nélkül is (angol tudásra alapozva) is van lehetőség munkát találni. Nem tudom, hogy önbizalomhiányod van e, vagy tököm-lököm vagy.. (Nem sértésnek szántam, de eléggé bizonytalan volt a kérdésed)
2013. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszt!
2013. aug. 8. 09:20
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Sok sikert! Amúgy szerintem még saját érdeklődési körödtől vagy szakmádtól függetlenül is vannak jó esélyeid, szóval ne csak a végzettségedhez mérten nézz utána, mert lehet hogy pont olyan helyen találod meg a helyed ahol nem is fog számítani az eddig elvégzett 'dolog'..
2013. aug. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nagi88 válasza:
52%

Én osztrák és német állampolgár (nem mellesleg német vezeték és keresztnévvel névvel - ez nekik nagyon számít) vagyok kicsit idősebb mint te, azt hiszem.


DE A LÉNYEG: a képzetséged kb. annyi: "Nem vagy vasutas." :(


Viszont egy két-éves jó képzések vannak Bécsben hiányszakmák tömkelegére, kétkezi szakmától az irodai jó munkáig. Mindenféle asszisztensi állást most is meg pályázhatsz, és ha jól dolgozol és visszafogott vagy, lépkedhetsz előre, mint irodista.


No megyek mert írni nincs időm, csak olvasni volt. ;)


Végett ért valami német művészeti vetítés.

2014. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!