Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen iskolát ajánlotok...

Milyen iskolát ajánlotok Németországban?

Figyelt kérdés

14 éves lányommal szeretnénk kiköltözni. 1.osztálytól 8.-ig angolul tanult. Alapszavakat és pár alapmondatot tud csak. Évet kéne ismételnie? Vagy mi ilyenkor a teendő?

És ha már itt tartunk valaki/vagy valakinek ismerőse aki magyar lakik Vaihingen an der enz környékén?

Előre köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 18. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Vagy angol nyelvű (magán-) iskolába járatod, vagy meg kell tanulnia németül. Bármelyik mellett döntesz, nagyon jó nyelvtudás kell, és még így is hátrányban lesz. Ismerősöm egyetemre jár Németországba (orvosira), felsőfokú nyelvvizsgája van, és még így is a professzor megjegyezte neki, hogy rosszul beszéli a nyelvet, pedig ő az egyik legjobb tanuló. Ha nem akarsz kitolni a gyerekkel, nem most iratod be német suliba. Főleg, hogy csak pár dolgot tud, gondolom azt is akcentussal (bocsi, ne érts félre, 9 éve tanulok németül, van nyelvvizsgám, azt mondják [német anyanyelvűek], hogy jól beszélem a nyelvet, de még mindig van akcentusom, mivel NEM VAGYOK NÉMET). Halálra fogják cikizni szegényt, még ha a nyelvet beszélné, azt mondom rendben, de minimum egy év, mire értékelhető nyelvtudása lesz. Menjetek ki Németországba, próbáljatok szerencsét, de addig ne irasd be német nyelvű suliba, amíg nem tud németül. Esetleg ha lenne ott magyar nyelvű iskola (csak találgatok) akkor oda küldd. Bár erre kicsi az esély.
2013. aug. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Olvastam olyat is hogy valaki mikor kimentek, és a gyrek egy évig járt egy helyre ahol csak németet tanult egyfolytában.Arra gondoltam hogy én is egy olyanba járatnám és az úgy jo lenne neki is.
2013. aug. 25. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!