Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Bécsi Egyetemen, ha mesterké...

A Bécsi Egyetemen, ha mesterképzésre jelentkezek, mikor tudom meg, hogy felvettek?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem június közepétől szeptember elejéig lehet jelentkezni EU állampolgároknak. De van valami határidő, amire ki kell küldeniük a papírokat, hogy felvettek vagy sem? Mert pl ha itthon is jelentkezek és felvesznek, akkor szeptemberben kezdődne a suli, míg Bécsben októberben. Viszont olyankor mi a helyzet, ha szeptemberben még nem tudom, hogy bejutottam-e a Bécsi Egyetemre? Vannak esetleg ilyesmi tapasztalataitok?
2013. aug. 20. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

ezt írja az uni wien: "Ist Ihr Antrag vollständig und fristgerecht eingetroffen, erhalten Sie per Post einen Bescheid der Universität Wien. Rechnen Sie bitte mit einer Bearbeitungszeit von 12 Wochen."


nekem a tu wien és a tu graz bachelor jelentkezésével van konkrét tapasztalatom. én elég későn jelentkeztem egyetemre (kb aug közepén) és a tu graz szeptember 28-án küldte el a papírt, hogy október 1-jén kezdhetek. (nem iratkoztam be). a tu wien-nél ki is írják, hogy ha július közepe után jelentkezel, nem garantálják, hogy be tudsz iratkozni a következő szemeszterre.


remélem már jelentkeztél, mert ha csak most tervezed, nem valószínű, hogy októberben beiratkozhatsz.. ha ez még csak távoli terv, akkor azt javaslom, hogy majd június elején jelentkezz!

2013. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ! gondoltam, hogy sok az átfutási idő náluk, bár én olyan 8 hétre tippeltem volna. Jövő nyáron szeretnék jelentkezni, biztos nem hagyom augusztus végére, minél előbb, annál jobb.
2013. aug. 22. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!