Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Iskolaköteles vagyok Ausztriában?

Iskolaköteles vagyok Ausztriában?

Figyelt kérdés

17éves vagyok (középiskolás 10.osztályom elvégeztem,most lépnék 11.-be)

A magyar törvény szerint 18éves koromig tanköteles vagyok!!(1996-os születésű vagyok)

Ausztriába(Innsbruckba) költöztünk a családommal. A bizonyítványomat nem adta ki a magyar iskolám,csak a hitelesített fénymásolatát. Szóltam az igazgatónak,hogy kiköltözünk. Most viszont ugyan úgy írják a hiányzást,mert tanköteles lennék magyarba. Ausztriába viszont nem! itt 16év a tankötelesség.

Bevagyok jelentve ide,Innsbruckba.

Mi a teendő? A magyar vagy az Osztrák törvény vonatkozik rám?

Hogy tudnám a bizonyítványom kikérni befogadó nyilatkozat nélkül,ha az osztrák tankötelesség vonatkozik rám?


2013. szept. 7. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
magyar állapotlágáűrra a magyar trv-k vontakoznak
2013. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ha idekint az iskola nem jön össze(9.-én kezdődik)

akkor mi a teendő?

2013. szept. 7. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Hiába van szabad mozgás az eu-n belül, ha tanköteles vagy és kiskorú akkor a szüleidnek az illetékes gyámhivataltól engedélyt kell kérni hogy téged tartósav vagy végelegesen külföldre költöztessenek, bármilyen furcsa is de az a jogszabály. Ha ez az engedély megvan akkor az iskola kiadja a bizonyítványodat. Nem írok többet, de a linket cikket olvasd el. Egy biztos kell iskolába járnod külföldön amíg el nem éred a tanköteles korhatárt.(mármint a magyar tanköteles korhatárunkat)

[link]

2013. szept. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon hasznos volt!!
2013. szept. 8. 00:44
 5/7 anonim válasza:
Osztálytársa 6. ban ment el a sulinkból és most Ausztriában jár iskolába de a naplóba még benne van a neve meg papíron még az iskola tanulója mivel magyar állampolgár és 18 év alatt kötelező magyar iskolába beiratva lenni 18 év alatt, legalábbis a szülei meg az ofőm ezt mondták mikor elment. :)
2013. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
teljesen mindegy most ez a törvény ezt mondom . te megezt nem érted. ha nem tudsz segíteni akkor menj el nem kell okoskodni.
2014. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
6-os vagyok bocsánat nem ide szántam a koommentet.:D
2014. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!