Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy év az érettségi után au...

Egy év az érettségi után au pair-ként (Amerika, Kanada vagy Ausztália), majd egyetem az adott országban. Vélemények?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es diák, és ahogy a kérdésben is leírtam ez a tervem a továbbtanulásra. Azért gondoltam hogy egy évet az adott országban au pair-kedek, mert egyrészt az angolt is pontra tehetném és ottani kapcsolatokat köthetnék, így könnyebb lenne az egyetemen is elindulni. Ez azért is lenne fontos, mert nincs annyira jó anyagi hátterem, hogy akármikor akármennyit(sokszor horribilis összegeket-ahogy utánaolvastam) kiadni.


Az érdekelne még, hogy melyik ország szerintetek a leg"ideálisabb"? Számomra azért Ausztrália és Amerika a szívem csücske, de Kanada is szóba jöhet.

Hol a legkönnyebb az egyetemi elhelyezkedés, a vízum?

Hol adnak a legjobb "kedvezményeket" külföldi diákoknak?

Mi az eljárás a jelentkezéskor?


Előre is köszönöm a válaszaitokat. :)



2013. nov. 1. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
én Amerikát választanám :) több program és lehetőség van külföldieknek
2013. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van több millió forintod a továbbtanulásra?

Mert szerintem a legtöbb helyen fizetni kell...

Én a helyedben szétnéznék az EU-s országokban ingyenes továbbtanulási lehetőségek miatt (Írország, Skócia, Ausztria, Dánia...)

Ha Ausztrália és Amerika az, ami igazán tetszik neked, akkor szerintem legyél ott au pair, de én biztos, hogy nem tanulnék ott (a magas költségek miatt).

2013. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondjátok, hogy Amerikában vagy Ausztráliában nincs lehetőség ingyenes tanulásra, vagy esetleg olyan ösztöndíjra, ami el is érhető(tehát nem kell 150-es IQ hozzá, stb)?
2013. nov. 3. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy Amerikában egyetemre menjél vagy sporteredmény kell vagy nagyon erős tanulmányi eredmény(a 4,5-ös átlag nem elég).MInimum egy OKTV verseny
2013. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es, nem feltétel se a sport se a nagyon jó tanulmányi átlag, persze jó ha van. Én kint jártam egyetemre, idén végeztem. Itthol a gimibe kosaraztam, amit kint tudtam használni egyetemi csapatba is, bár nagyon nehezen vettek be és nem is voltam állandó csapattag. Az átlagom 4,2 volt ami nem egy nagy durranás, de elég volt hogy felvegyenek (egyéként is fizetni kell az oktatásért). Kedvezmények nem nagyon voltak, vagyis egyszer a Wendys-be az egyik pultos csaj állta a számlámat mert zárás után megvártam és meséltem neki magyarországról :) ha van lehetőséged, akkor ne hagyd ki, de nem olcsó mulatság és a követelményi szint is magasabb mint itthol, ezek ellenére hatalmas buli az amerikai egyetemek. sok sikert. Még annyit, hogy az egyetem előtt voltam kétszer az EF nyelviskolával feltérképezni a terepet, 3 hónapot Los Angelesbe és három hónapot Bostonba, végül Boston mellett döntöttem és oda mentem egyetemre.
2013. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ravel válasza:
100%

Szerintem gondold ezt át újra. Azt írod, hogy nincs jó anyagi háttered. Sokan szeretnének külföldön tanulni és valóban jól hangzik és izgalmas és egyben hasznos dolog is. Csakhogy az anyagi vonzata igen is nagy még akkor is ha az ember kap ösztöndíjat. Az általad említett országokba az utazási költség is magas (még akkor is, ha év közben nem jössz haza). Egy évet írsz au pairnek előtte, de az a helyzet hogy azzal a munkával tényleg "csak" nyelvet tudsz tanulni és betekintést nyersz adott ország kultúrájába, amit ott kapsz fizetés abból nem lehet meggazdagodni. Ha takarékos is vagy akkor is nagy valószínűséggel nem tudsz sokat félretenni belőle mert ha már ott vagy gondolom egy-két kirándulást is megejtenél nem csak a négy fal között meg a gyerekekkel akarod tölteni az időt.

Sajnos közeli ismerősök között is volt olyan, hogy a csaj kiment "csak" skóciába tanulni és utána meg a család küszködött itthon, hogy tudjon neki pénzt küldeni mert az ösztöndíj arra volt csak elég, hogy a szállást és a kaját szűkösen kihozza.

Összességében nem azt akarom mondani, hogy lehetetlen a dolog, ha nincs mögötted felesleges milliókkal rendelkező szülő, de ha komolyan gondolod akkor ez rengeteg utánajárást fog igényelni. Én nem tudok neked pontos adatokat írni az említett országok költségeiről de az biztos, hogy jobban jársz ha magad keresed meg az infókat. Persze támpontnak jó lehet az itt kapott válaszok valamelyike de ha felelősségteljesen gondolkodsz akkor amit csak lehet mindent elolvasol az interneten a témában, keres konkrét egyetemeket, azoknak az oldalán elolvasod, hogy milyen ösztöndíjprogramok vannak, össze kell szedned, hogy miben vagy Te jó, miért kaphatsz plusz pénzt. Csak azért mert külföldi diák vagy nem fognak "kedvezményt" adni neked.

Kitartás és idő mindenképpen szükséges ahhoz, hogy ezt a célodat valóra váltsd. A személyiséged is befolyásoló tényező lehet.

2013. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!