Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Skóciába megyek továbbtanul...

Ha Skóciába megyek továbbtanulni az iskola finanszírozza a szállást? Illetve kapok részmunkaidős vagy bármilyen állást mellé?

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 11:11
 1/3 anonim válasza:

Az egyetem ingyen volt, de szállást nekem kell találnom és fizetnem, valamint munkát is nekem kellett keresnem. Van kolesz, de az talán kicsit drágább, mint ami lakást tudnál találni, bár ez gondolom város- és egyetemfüggő. Én azért nem akartam koleszt, mert az nagyon közösségi, ott minden hétvégén buli van, nem igazán lehet egy introvertált embernek nyugodtan lennie, meg párommal együtt akartunk lakni, nem másokkal megosztva. Diákként az a jó amúgy, hogy ha bérelsz is lakást, nem kell council tax-ot fizetned, ha egyedül vagy más diákokkal laksz együtt.


Állást is nekem kellett találnom, ebben semmit nem segít az egyetem, nem az a dolguk úgymond, meg nappali szakos diákokról nem is feltételezik, hogy dolgoznának, a legtöbb csak a szülők pénzén él és heti 3szor eszméletlenre issza magát. Részmunkaidős állásból egyébként kb. tizedannyit hirdetnek, mint teljes munkaidősből, szóval némileg nehezebb találni, plusz ugye nézni kell, hogy ne ütközzön az óráiddal. Ami segít, hogy bár szakfüggő gondolom, de nincs túl sok bent ülős óra, nekem talán 12 órányi volt egy héten, csak mellé rengeteg otthoni feladat, de azokat már maga tudja az ember az állása köré szervezni.

2013. nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dubi ***** válasza:
Nálunk a koleszban tökéletesen lehet tanulni, már 2-ben is voltam... És sokkal olcsóbb, mint a privát szállások. Gondolom te Edinburghban vagy Glasgowban vagy. Látom nagyon negatív véleménnyel vagy a kinti emberekről és lehetőségekről.
2013. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Glasgow-ban vagyok, egy magyar osztálytársam mesélt a koleszos körülményekről (bár ő élvezi a bulizást) meg körbevezetett, szal innen származik amit hallottam a koleszokról, ez konkrétan a Glasgow Caledonian Uni kolesza volt.


"Látom nagyon negatív véleménnyel vagy a kinti emberekről és lehetőségekről."


Általában nem :) Mármint az emberekről nem, a lehetőségekről igen, mert itt tényleg baromi nagy a munkanélküliség, 25-30% :/ Volt olyan konyhai kisegítői állás amire szó szerint 300nál több jelentkezés érkezett, szóval ilyenek a viszonyok itt Glasgowban, szakképzést nem igénylő munkát szerintem nagyon nehéz találni, mikor rengeteg a jelentkező aki érti a helyi akcentust és van mondjuk 5-10 év UK tapasztalata meg referenciája az adott munkakörben... :/


- #1

2013. nov. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!