Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Engame-t vagy a Milestone-t...

Engame-t vagy a Milestone-t ajánljátok jobban?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 19:00
 1/6 Kaparovics Tibor válasza:
85%

Mindkettő jó. Talán a Milestone-ról hallottam több rosszat. Nagyon ráerőltetik az akaratukat a diákokra és nem jelentkezhetnek arra a szakra, amire szeretnének.


Az EngAme-nél barátságosabbak és személyreszabottabbak. És kb. ugyanannyira siekres mindkettő.


Ja, és a Milestone nagyon-nagyon drága :DDD

2013. nov. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%

Na ez a aztán a korrekt kimeritő válasz.

Jelenleg Cambridge-ben tanulok, anno voltam mind a két helyen és az előadások után döntöttem a Milestone mellett, először is javaslom menj el a mind a két helyre, hogy ne anonim fórumozok gyanusan marketinges hozzászólása, hanem személyes tapasztalatok alapján tudjál dönteni.


1."Nagyon ráerőltetik az akaratukat a diákokra és nem jelentkezhetnek arra a szakra, amire szeretnének. "

Ezt nem tudom honnan veszi a hozzászóló hatalmas hülyeség gondolom nem vett részt a programon, én választottam szakot a szemináriumok és a gyakorlatok után.


2."Az EngAme-nél barátságosabbak és személyreszabottabbak"

Na én ennek pont az ellenkezőjét hallottam, a barátságosság meg nagyon szubjektív, nekem a mai napig az egyik legjobb barátom aki a mentorom volt.


3. "És kb. ugyanannyira siekres mindkettő."

Nem értem mi alapján mérte a hozzászóló a sikert:

- Javaslom nézz utána nyilvános adatoknak, mérleg, árbevétel.

- Diákszám?

- A legjobb egyetemeken a diákoknak a száma?

- Foglalkoztatottak száma és végzettsége?

Ezek alapján a Milestone sikeresebb


4."Ja, és a Milestone nagyon-nagyon drága :DDD"


Ezt sem egészen értem.... Én például szociális ösztöndíjjal tanultam a Milestone-nál így 16 hónap 100.000 HUF volt.

Kedves hozzászóló egy apróság: ÁR-ÉRTÉK ARÁNY

Ha nem kapsz semmilyen ösztöndíjat az azt jelenti, hogy 16 hónapra fizetsz 500.000 -t ami havi 31.250 HUF. Hetente legalább 4 órát vagy bent ami 1953 HUF-os órabér és nézd meg kik tanítanak ezért és milyenek az erednények!

Nem tartom drágának, főleg hogy minden 3. diák ösztöndíjas!

2014. febr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Boz Ödön válasza:
Én semmiképpen nem javaslom a Milestone-t. Vigyázz velük, csak a pénzedre hajtanak. Emberileg és etikailag is kifogásolható módon "mentorálnak". Nem attól jók a felvételi arányaik, mert jó a módszerük, hanem azért, mert egy nagyon erős szűrő után, kiválogatva a legjobbakat "mentorálnak" olyanokat, akiket egyébként is felvennének képességeik és teljesítményük alapján. Csak ügyes marketinggel elhitetik, hogy az ő "hozzáadott értékük" miatt kerülnek be a diákok a külföldi egyetemekre. Az Engame-t és az IEC-t javaslom. Az IEC még ráadásul INGYENES!!!! is, ami a Milestonról nem mondható el.
2015. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
87%

Én is a Milestone-t végeztem, és szívesen beszélnék arról, hogy szakmailag és emberileg milyen jók, de látom, ez itt most arról szól, hogy mi mennyibe kerül.

Nézzétek, persze, hogy sok pénz az 500.000 forint. A legtöbb családnak ennek a töredéke is sok pénz lenne, nekünk is az volt anno. Én ilyen szociális ösztöndíjra pályáztam náluk, meg is kaptam. De vannak más típusú ösztöndíjak is. De mindegy is, akit érdekel, utánanéz, és látja, hogy csomó ilyen lehetőség van náluk. Szerintetek odafigyelnének erre, ha csak a pénzre hajtanának?

Meg olvasom, hogy vannak ingyenes tanácsadó cégek, akiket a külföldi partneregyetemek fizetnek. De kérdem én, mi van akkor, (elképzelt sztori) ha Gipsz Jakab diák mondjuk csillagászatot akar tanulni, de a csillagászatot nem egy ilyen partner egyetemen tanítják a legmagasabb szinten? Ők akkor is odaküldik a diákot a partnerhez, hiszen onnan kapják a pénz? Ez nem helyes, vagy legalábbis nem a diák érdekét szolgálja. A Milestone-nak épp a függetlensége a legnagyobb ereje. Hogy csak a diákok felé van kötelezettsége. És újfent kérdem: hogy lehet, hogy már valami 400 diákjuk tanul a világ legjobb egyetemein? Őket mind átverték? És ez a 400 diák annyira nem lát át ezen a bizonyos szitán, hogy még hálásak is nekik?! Nagyon ravasz banda lehet ez:)

Nagyon erős közösség a miénk (öregdiákok, mostani diákok, kutatók, mentorok, professzorok, stb.), tehetséges, elkötelezett fiatalokkal, akik a Milestone támogatásával mind megtaláltuk, hogy mi érdekel minket igazán, és ehhez sikerült hozzápasszintani a legjobb egyetemet/szakot. És ráadásul meg is álljuk itt a helyünket. Nekem ez nem így sikerült volna, ha ők nincsenek.

Ja, és szerintem a felvételi adminisztratív részét bárki pikkpakk meg tudja oldani egymaga, ehhez nem kellenek tanácsadó cégek:)

2015. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bogi11 ***** válasza:
13%
Utolsó válaszoló, ha még jársz erre.. Hol tanulsz most?
2017. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bogi11 ***** válasza:
51%
Nekünk most aktuális a választás. Nagyon jól jönne minden vélemény.
2018. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!