Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy nemetorszagban szerzett...

Egy nemetorszagban szerzett "Hauptschulabschluss" milyen bizonyitvanynak felel meg magyarorszagon?

Figyelt kérdés
A nagyobbik fiam most szerezte meg a bizonyitvanyat, de haza szeretne menni magyarorszagra es ott kezdeni valamit vele. Elmeletileg ez egy erettsegi bizonyitvanynak felel meg otthon, de konkretat nem tudok rola. Esetleg otthon mikor hivatalos helyen leforditjak ujra kell vizsgaznia? Esetleg ha lennenek ezzel kapcsolatban tapasztalatok szivesen fogadnam!
2013. nov. 27. 21:27
 1/4 Rebelle ***** válasza:
90%
Sajnos Németországban az iskola SOKKAL gyengébb , mint Magyarországon.A Hauptschule 9 osztályos és ha azt elvégezte én a helyébe csinálnék egy tesztet és Realschule-ba mennék ami 10 osztályos ,(utána ha okos és tudná is tartani a jó jegyeket,akkor Gymnasium-ba is átmehetne).. ,de sajnos a Hauptschule tele van török,albán,cigány és arab gyerekekkel ezért ha olyan a végzetsége Németországban egy "8 álltalános-nak" felel meg , mivel Magyarországon pedig erösebbek az iskolál ezért ott lehet még annyinak se.Az egyik ismerösöm pl. 9.-ben tanította azt az anyagot ,amit Magyarországon 5.-ben.....
2013. nov. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

ha a Fiad haza szeretne meni,akkor nincs ki a 4 kereke,haha.

Azt mi várna rá? évekig tartó extrém munkanélküliség (arbeitlos) hát tu tudjátok! Még hogy németben gynege az ISKOLA..melyik anyádat lőtték fel a Holdra,te gyökér? Én németben végeztem BSc. Szakmát több év Praktimummal....Ki ne találd már nekem,hogy ott gyengébb a színvonal.

2013. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
:D Az igen! Ez nem semmi válasz, 2-es :D
2013. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rebelle ***** válasza:
Kedves gyökérnek hívó , 1. szerintem nem írtam rád semmi olyat,hogy te ismeretlenűl így írj nekem, 2. képzeld ,hogy én már itt élek 11 éves korom óta és 1000x gyengébb az iskola , de lehet te csak kisegítőbe járhattál ,akkor otthon...:) , ha pedig a felvágásról van szó ,akkor mindenki írja le miből végzett és mit ért el , hidd el senkit sem fog érdekelni, de ,akkor folytathatom ,hogy nekem 1 diplomám van (magyar) és 2 itt németben , és hidd el , sokkar könnyűbb volt itt mint otthon :) ... na pussssz
2013. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!